REKLAMA

Joński: musimy być gotowi do działania

  • Autor: TM
  • 02 listopada 2015 10:10
Joński: musimy być gotowi do działania Formuła Zjednoczonej Lewicy z Barbarą Nowacką miała sens – stwierdził Dariusz Joński. Fot. facebook.com

Musimy przegrupować siły i być gotowi na początku stycznia do działania. Jeśli byłyby przyśpieszone wybory, to nie możemy tracić czasu na dyskusje sami ze sobą, ale wyjść na ulicę i przekonywać Polaków do lewicy - zapowiedział w "Gazecie Wyborczej" Dariusz Joński.

Joński podkreślił, że "nie bawi go sytuacja lewicy".

Trzeba podejmować błyskawiczne decyzje, co do naszej przyszłości. Patrząc na nasze wyniki w wyborach, Polacy chcą na nas głosować. Zaufali nam, oddając na Zjednoczoną Lewicę 1 150 000 głosów. Ja i Barbara Nowacka zdobyliśmy razem 10 procent wszystkich głosów oddanych na lewicę. To pokazuje, że formuła Zjednoczonej Lewicy z Barbarą Nowacką miała sens - stwierdził.

Cel to wybory samorządowe

Polityk dodał, że "nie w czerwcu, jak chciał Leszek Miller, lecz 5 grudnia odbędzie kongres SLD".

Mam nadzieję, że wtedy zapadnie decyzja, że pójdziemy szerszą formułą. Mamy trzy lata, żeby się odbudować. Nasz cel to wybory samorządowe - powiedział Joński.

Jego zdaniem lewica "musi przegrupować siły i być gotowi na początku stycznia do działania".

"Lewica musi być silna"

Jeśli byłyby przyśpieszone wybory, to nie możemy tracić czasu na dyskusje sami ze sobą, ale musimy wyjść na ulicę i przekonywać Polaków do lewicy. Będziemy to robić razem z samorządowcami, bo przy jednomandatowych okręgach wyborczych lewica musi być silna, żeby wygrywać wybory - stwierdził Joński.

Wyniki pokazały, że mamy potencjał. Barbara Nowacka zdobyła w Warszawie ponad 75 tysięcy głosów, to więcej o 30 tysięcy, niż dostał Ryszard Kalisz w tym samym okręgu cztery lata wcześniej. To znaczy, że trafiliśmy do elektoratu, który wcześniej na nas nie głosował. Ale są miejsca, gdzie mamy poparcie 3-4 procent. Na wschodzie i południu przegraliśmy te wybory - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA