REKLAMA

Józef Kurek - pierwszy poseł (PiS) rezygnuje z mandatu

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 09 listopada 2015 20:12
Józef Kurek - pierwszy poseł (PiS) rezygnuje z mandatu "Tworzenie nowych miejsc pracy jest ważniejsze, moim zdaniem, niż udział w pracach parlamentu"fot. www.mszczonow.pl/mat. pras.

Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa, zrezygnował z mandatu poselskiego. Jego miejsce w sejmowych ławach zajmie Anna Ewa Cicholska, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Regiminie (pow. ciechanowski).

Józef Kurek jest najdłużej urzędujących burmistrzem w Polsce. Gminą Mszczonów zarządza od 1988 roku. W wyborach parlamentarnych zdecydował jednak powalczyć o mandat poselski. Kandydował z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu płocko-ciechanowskim. Otrzymał 7,8 tys. głosów i uzyskał mandat posła. Kilka dni temu poinformował jednak o tym, że nie zasiądzie w sejmowych ławach.

– Zrezygnowałem z mandatu posła ze względu na inwestycje, jakie mamy do zrealizowania w bieżącej kadencji, które dadzą nowe miejsca pracy w liczbie ponad 2 tys. Tworzenie nowych miejsc pracy jest ważniejsze, moim zdaniem, niż udział w pracach parlamentu. Również o taką decyzję prosili mnie mieszkańcy gminy – komentuje swoją decyzję Józef Kurek.

Miejsce burmistrza Mszczonowa w sejmie zajmie Anna Ewa Cicholska, następna według wyników głosowania na liście PiS-u. Zdobyła w wyborach 5387 głosów. To dyrektorka Gminnego Zespołu Szkół w Regiminie, radna powiatu Ciechanowskiego IV i V kadencji i członek zarządu powiatowego PiS w Ciechanowie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • mszczonowianin 2015-11-12 21:29:29
    Ale sciema. Ile zaplacili panie Kurek za rezygnacje? Po co pan kandydowal? Glos oddany na pis a nie na osobe... miejsca pracy ha ha. Praca za najnizsza krajowa w biedrace. Nawet ukraincy nie chca pracowac.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA