REKLAMA

Jurgiel o zarzutach PSL: Im niżej w sondażowym poparciu, tym więcej kłamstw

  • Autor: Portalspozywczy.pl
  • 01 sierpnia 2016 13:57
Jurgiel o zarzutach PSL: Im niżej w sondażowym poparciu, tym więcej kłamstw Do przedstawionych zarzutów odniósł się bezpośrednio minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel podkreślając, że nie są one prawdą (Fot. MRiRW)

Minister Krzysztof Jurgiel odpiera zarzuty Polskiego Stronnictwa Ludowego dotyczące prowadzonej przez PiS polityki rolnej. - Im niżej w sondażowym poparciu, tym więcej kłamstw - zauważa w oświadczeniu.

Polskie Stronnictwo Ludowe jednoznacznie krytykuje politykę prowadzoną przez obecne kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W informacji opublikowanej na stronie internetowej partii napisano m.in. "rolnicy mają dość. Nie godzą się na podniesienie wieku emerytalnego, traktowanie ich jak przestępców, blokowanie unijnych dotacji". 

Do przedstawionych zarzutów odniósł się bezpośrednio minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel podkreślając, że nie są one prawdą. 

- Nie tak dawno prezes Władysław Kosiniak-Kamysz kłamał, że nie będzie dziedziczenia ziemi rolnej przez następców rolników. Teraz wmawia opinii publicznej, że nie może odbywać się handel ziemią rolną - stwierdza polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

Jak wyjaśnia na pięć lat została wstrzymana sprzedaż ziemi Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, a nie ziemia rolników.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PSL za kratki ! 2016-08-01 20:45:31
    Wszyscy wiemy najlepiej się kradło gdy Ministerstwem Rolnictwa zarządzało PSL Środki Unijne, nie wspominając już o największej w historii powojennej Polski aferze gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrębach gmin ściany wschodniej Polski! Szanowny Panie Ministrze Jurgiel proszę przesyłać materiały które wzburzają uzasadnione wątpliwości do Prokuratora Generalnego rozbijając wątpliwości co do Pańskich niekompetencji.
  • PSL za kratki ! 2016-08-01 20:41:41
    Wszyscy wiemy najlepiej się kradło gdy Ministerstwem Rolnictwa zarządzało PSL Środki Unijne, nie wspominając już o najwidniejszej w historii powojennej Polski aferze gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrębach gmin ściany wschodniej Polski! Szanowny Panie Ministrze Jurgiel proszę przesyłać materiały które wzburzają uzasadnione wątpliwości do Prokuratora Generalnego rozbijając wątpliwości co do Pańskich niekompetencji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA