REKLAMA

Już tylko dwóch kandydatów na szefa świętokrzyskiej PO

  • Autor: PAP/JS
  • 01 grudnia 2017 16:59
Już tylko dwóch kandydatów na szefa świętokrzyskiej PO Joanna Winiarska swoje głosy przekazała Pawłowi Zalewskiemu (fot. twitter)

Kielecka radna Joanna Winiarska, która miała ubiegać się o funkcję szefa świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej, zrezygnowała z kandydowania. Swoje głosy przekazała obecnemu komisarzowi regionalnych struktur – Pawłowi Zalewskiemu.

Na konferencji prasowej w Kielcach, Winiarska tłumaczyła, że decyzję o rezygnacji podjęła po licznych spotkaniach z działaczami partii. "Nie chciałabym, żeby moja kandydatura była odebrana jako jakiś kryzys, ponieważ tak nie jest" - wyjaśniła.

Po jej rezygnacji, o fotel lidera świętokrzyskiej PO powalczy dwóch kandydatów: obecny komisarz partii w regionie Paweł Zalewski oraz poseł Artur Gierada.

Winiarska poinformowała, że swoje poparcie przekazuje Zalewskiemu. "Bardzo cenię jego wiedzę i zaangażowanie. Uważam, że razem będziemy w stanie odbudować nasz region i przygotować się do wyborów samorządowych" - zaznaczyła.

Zalewski podziękował za poparcie oraz wyraził zadowolenie z faktu, że ma rywala w wyborach na szefa regionalnych struktur. "Musimy stawiać na tych, którzy są najbardziej pracowici i efektywni. Nie możemy bać się wewnętrznej konkurencji" - podkreślił.

"Grzegorz Schetyna powierzył mi odpowiedzialność za przygotowanie regionu świętokrzyskiego do wyborów samorządowych i parlamentarnych, dlatego proszę członków Platformy o zaufanie i mandat przywództwa. Po to, abyśmy wspólnie przygotowali naszą partię do zwycięstwa" - zaapelował Zalewski.

Zapowiedział, że jeśli wygra wewnętrzne wybory w regionie, radna Winiarska zostanie jednym z jego najbliższych współpracowników. "Dzięki Asi będziemy mogli bardzo dobrze współpracować ze strukturami kieleckimi. Moim zadaniem będzie taka organiczna budowa Platformy, stworzenie kół w tych miejscach, w których PO jest słabsze, bądź tam, gdzie ich nie ma" - tłumaczył Zalewski.

W sobotę (2 grudnia) PO organizuje w całym kraju wybory szefów regionów i powiatów. W biurach partii w godz. 10-18 staną urny wyborcze, w których działacze będą mogli oddawać głosy. Po raz pierwszy w historii PO przewodniczący regionów i powiatowych struktur zostaną wyłonienie w wyborach bezpośrednich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA