REKLAMA

Kaczyńska: Zaostrzenie przepisów o aborcji i in vitro to hipokryzja

  • Autor: GP
  • 26 września 2016 12:23
Kaczyńska: Zaostrzenie przepisów o aborcji i in vitro to hipokryzja Marta Kaczyńska: Całkowity zakaz przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Marta Kaczyńska jest przeciwna procedowanemu w Sejmie zakazowi aborcji.
• Córka prezydenta Lecha Kaczyńskiego przekonuje, że kobiety powinny "mieć zagwarantowaną możliwość podjęcia świadomej decyzji".
• W kontekście odpowiedzialności za debatę o aborcji w Polsce Kaczyńska przypomina, że to nie PiS poddało pod obrady restrykcyjny projekt.

W piątek (23 września) Sejm odrzucił w głosowaniach projekt obywatelski liberalizujący prawo aborcyjne a do komisji skierował projekt restrykcyjny dotyczący tego tematu. Sejm będzie pracował nad całkowitym zakazem aborcji.

Ten temat poruszyła w tygodniku "Do Rzeczy" Marta Kaczyńska. W opublikowanym w poniedziałek (26 września) komentarzu córka tragicznie zmarłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego pisze:

- Wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin - argumentuje Kaczyńska.

Powołuje się na badania opinii publicznej, z których wynika, że zdecydowana większość respondentów opowiada się za dopuszczalnością aborcji w przypadku zagrożenia życia kobiety lub ciąży będącej efektem gwałtu. Obecny stan prawny pozwala właśnie na przerwanie ciąży w takich przypadkach.

- Kobiety powinny mieć zagwarantowaną możliwość podjęcia świadomej decyzji przy wsparciu odpowiednio przeszkolonego personelu medycznego, a także duchownych - dodaje w komentarzu Kaczyńska.

Czytaj: PO mówi o oszustwie PiS w kontekście głosowań o aborcji w Sejmie

Nie ma też żalu do posłów PiS, którzy zagłosowali tak jak zagłosowali. Przypomina czytelnikom, że projekt obywatelski znalazł się w Sejmie nie z poparciem PiS, czy tym bardziej kierownictwa partii. Kaczyńska wskazuje na klub Kukiz'15 i organizacje pozarządowe jako odpowiedzialnych za sytuację.

Nowe prawo o metodzie in vitro

Córka Lacha i Marii Kaczyńskich ocenia też ustawę autorstwa posła Jaka Klawitera, która również w piątek została przegłosowana i skierowana do prac w komisji.

- Wejście w życie przepisów konstytuujących rygor spowoduje, że pary zdeterminowane do tego, by posiadać dzieci, kiedy inne metody zawiodą, będą kilkukrotnie poddawane terapii hormonalnej, a także obciążane kosztami procedur in vitro, by próbować kolejny raz - zauważa Kaczyńska.

Zgodnie w projektem ustawy, legalna będzie jedna próba pozaustrojowego zapłodnienia tylko jednej komórki jajowej, zakazane będzie także mrożenie zarodków. Tę dziwną z medycznego punktu widzenia metodę, Kaczyńska nazywa hipokryzją.

Marta Kaczyńska regularnie pisze komentarze w prasie dotyczące bieżących spraw życia polityczno-społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA