REKLAMA

Kaczyński dyskredytuje przeciwników?

 • Autor: PAP/JS
 • 06 czerwca 2016 09:57
Kaczyński dyskredytuje przeciwników? Kaczyński, reagując na wiece, "nazwał je rzekomo nieuprawnioną +rebelią przeciwko rządowi" (fot.:facebook.com/pis.org.pl)

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" napisał w poniedziałek (6 czerwca), że nazwanie przez Jarosława Kaczyńskiego wieców upamiętniających wybory z 4 czerwca 1989 roku rebelią, jest próbą zdyskredytowania przeciwników przypominającą działania komunistów.

"4 czerwca jest w najnowszej historii Polski dniem o dużym ładunku symbolicznym. W 1989 roku tego dnia komuniści stracili władzę w pierwszych wolnych wyborach na rzecz Solidarności" - pisze autor komentarza "Wczorajsze hasła" Florian Hassel, warszawski korespondent największej gazety opiniotwórczej w Niemczech.

"Jarosław Kaczyński, obecnie faktyczny władca Polski, też został wtedy wybrany jako przedstawiciel Solidarności do parlamentu - tak samo jak wielu opozycjonistów, którzy w sobotę w Warszawie i innych miastach wraz z dziesiątkami tysięcy ludzi demonstrowali przeciwko atakom Kaczyńskiego na polskie państwo prawa" - kontynuuje publicysta.

Hassel pisze, że Kaczyński, reagując na wiece, "nazwał je rzekomo nieuprawnioną +rebelią przeciwko rządowi+".

"Takie wypaczanie rzeczywistości, podobnie jak niektóre jego manewry służące poszerzaniu władzy w aparacie sprawiedliwości i w mediach, przypomina w fatalny sposób dawnych komunistycznych władców. Próbowali oni dyskredytować swoich demokratycznych przeciwników. Kaczyński robi to samo, określając demonstrantów mianem +rebeliantów+ czy też +Polaków najgorszego sortu+" - uważa Hassel.

Autor przypomina, że zabiegi służące dyskredytacji przeciwników "nie na wiele zdały się" komunistycznym władzom. "Również Kaczyńskiemu i jego poplecznikom stosującym retoryczną artylerię na amunicję z historycznego lamusa nie uda się zdyskredytować uzasadnionego oporu przeciwko coraz bardziej autokratycznym rządom; wręcz przeciwnie jeszcze go (ten opór) wzmocnią" - konkluduje Florian Hassel na łamach "Sueddeutsche Zeitung".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (6 komentarzy)

 • liczyć nie umiecie! 2016-06-06 17:27:19
  Do Zeghar: Do zmian ustrojowych zgodnie z zapisami Konstytucji RP wymagana jest 2/3 głosów posłów RP(czyli 75%).
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-06-06 13:37:19
  Do wili: Kiedy wypuścili cię z czubków? Komitet Obrony Demokracji jest formacją od ubiegłego roku nie od 26lat, mendo przestępcza PiSowska!
 • wili 2016-06-06 13:00:28
  Do PiS Hańba Wstyd!: to ty itwoj kod nich sie opamieta bo co oni zrobili przez 26lat z narodem polskim z ludzmi ktorzy zyja z glodowych pensji ja wiem ze ciezko was oderwac od koryta bo 26lat robiliscie co chcieli sprzedaliscie polske i jeszcze wam malo zobaczymy jak zdobedziecie wladze to dopiero zaczna sie strajki robotnicze poniewaz wy nie dbaliscie o narod polski poniewaz w was niema patriotyzmu tylko prywata a jezeli chodzi o kaczynskiego to gdybyscie mieli na niego haka to juz dawno byscie go wykonczyli tak jak probowaliscie skonczyc m.kaminskiego
 • wili 2016-06-06 12:52:49
  petru nie cofnie sie bo boi sie o swoje pieniadze poniewaz on i ludzie bioracy udzial w manifestacji kodu to nic innego jak bogacze ktorzy boja sie o swoje pieniadze ktorych dorobili sie kosztem robotnikow jak walesa ,komorowski,petru frasyniuk icala grupa ludzi walczacych o swoje interesy a ludzi pracy mieli w (...) dlatego pieprza takie glupoty na tych swoich wiecach a ludzie ich wspierajacy maja nadzieje ze bedzie im lepiej choc trzeba przyznac ze jeden z nich jak mu tam przywodca z kucem kodu juz jest na plusie a tak niedawno byl do tylu z alimentami
 • Zeghar 2016-06-06 12:22:35
  Dobre sobie. Posiadanie zagwarantowanych ponad 60% miejsc w parlamencie to strata władzy? Może by panowie zza Odry poznali wpierw trochę faktów. Chyba że im fakty niepotrzebne...
 • PiS Hańba Wstyd! 2016-06-06 11:35:24
  Obecna polityka PiS wywołała zdecydowany sprzeciw społeczeństwa Polskiego , czy Jarosław Kaczyński się opamięta? Przy dalszym pogłębianiu powyższej patologi , jedynie nadzieja w strukturach PiS, odwołania z prezesa Kaczyńskiego i powrotu Państwa Polskiego do ładu prawnego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA