REKLAMA

Kaczyński: mówienie o rządach PiS jako totalitarnych jest nieodpowiedzialne

  • Autor: PAP
  • 02 grudnia 2015 17:57
Kaczyński: mówienie o rządach PiS jako totalitarnych jest nieodpowiedzialne Jarosław Kaczyński (fot.pis.org.pl)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że mówienie o rządach PiS jako totalitarnych jest nieodpowiedzialne. Jak my chcemy coś mieć, to jest dyktatura, jak oni mają wszystko, to jest demokracja - mówił dziennikarzom.

Kaczyński był pytany o zarzuty wobec PiS związane z odbywającym się w środę (2 grudnia) w Sejmie posiedzeniem, na którym ma się odbyć głosowanie ws. wyboru pięciu sędziów TK zgłoszonych przez tę partię.

"To jest takie wołanie, że jak my chcemy cokolwiek mieć, to jest dyktatura, natomiast, jak oni mają wszystko, to jest demokracja" - powiedział Kaczyński.

Na pytanie o wypowiedzi padające z ust przedstawicieli PO, że rządy PiS są totalitarne, powiedział: "To jest nieodpowiedzialne używanie słów, które wynika i ze złej woli, i także z tego, że przeciętny przedstawiciel PO jest człowiekiem, którego obecność w parlamencie jest nieporozumieniem ze względu na zupełny brak przygotowania".

Witek: Kiedy PO łamała konstytucję nikt nie protestował

W środę rzeczniczka rządu Elżbieta Witek mówiła, że ferment wokół Trybunału Konstytucyjnego wywołała PO, która złamała konstytucję dokonując wyboru dwóch sędziów TK, który należał do Sejmu obecnej kadencji. "Dlaczego wtedy nikt nie protestował?" - pytała.

"Kiedy apelowaliśmy o to, żeby Sejm poprzedniej kadencji, w którym większość miała Platforma i PSL, nie decydował o najważniejszych kwestiach, także o wyborze sędziów, nikt wtedy nie protestował. Nie słyszałam, żeby na ten temat wypowiadał się Trybunał Konstytucyjny, żeby media to nagłaśniały" - mówiła Witek dziennikarzom w Sejmie, który według zapowiedzi ma jeszcze w środę głosować nad pięcioma kandydaturami na sędziów TK zgłoszonymi przez PiS.

W ocenie rzeczniczki rządu "ferment" wokół Trybunału Konstytucyjnego wywołała PO. "Dzisiaj mówi się o tym, że Platforma Obywatelska popełniła błąd. My nie uważamy tego za błąd, tylko za złamanie konstytucji" - powiedziała. Jak mówiła, wybór dwóch sędziów należał do Sejmu obecnej kadencji; Platforma wybierając pięciu sędziów złamała konstytucję.

"Dlaczego nikt nie rozlicza Platformy Obywatelskiej z tego, co zrobiła? Dlaczego wtedy nikt nie protestował? Czy konstytucja wtedy była inna? Czy inne wtedy prawo obowiązywało? Czy tamta koalicja rządząca miała więcej praw niż obecna koalicja rządząca?" - pytała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Marek Skomorowski 2015-12-02 18:50:48
    Powinniśmy poczekać do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie TK, wiedząc że czerwcowa nowelizacja ustawy wybierająca 5sędziów przez poprzedni Rząd PO-PSL jest, niezgodna z Konstytucją RP. Mamy w zanadrzu mega aferę, nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013roku, gdzie właściciele gruntów niebyli stronami postępowania znowelizowane przepisy miały rozwiązać problemy w orzecznictwie Sądów Administracyjnych poprzez dodanie w art. 7 ustęp 3a, który jednoznacznie określa strony w postępowaniu o udzielenie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych gdzie, stroną jest Wójt. Burmistrz lub Prezydent miasta, mające na celu zatuszowanie gigantycznych przestępstw gospodarczych co dowodzi podpisana nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2013roku poz503, przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego 16 kwietnia 2013roku(odsuniętego od władzy większością woli wyborców). Nie zaskarżono ustawy do Trybunału Konstytucyjnego podstawa art. 64 Konstytucji z art. 21 ustęp 1 co potwierdza podmiotowość stron postępowania , zasada ochrony własności jako zasada działania Państwa. Naruszono Nasze dobra osobiste, nie uchwalono tym samym odpowiednich uregulowań prawnych o rekompensatach finansowych należnych w danych okolicznościach wszystkim właścicielom gruntów budowlanych wcześniej nabytych i budynków w obrębach miast. Nie dzielcie z największymi przegranych w tegorocznych wyborach, społeczeństwo oczekuje od Nas, pawicy która uzyskała mandat zaufania uczciwości, przejrzystości przepisów prawa, które jak dotąd były tylko z korzyścią dla nielicznej grupki wybranych(na wszystkich poziomach samorządowych poddadzą się do dymisji sami, czas opróżnić szambo twór wyrzutków PO-PSL).
  • Ereal 2015-12-02 18:32:58
    Skowyt Petru/PO i mediów doprowadza Polaków do furii. Ich skowyt służy wyłącznie bojkotowaniu przedsięwzięć podejmowanych przez PIS z woli narodu. Nasza opozycja walczy o "swoją demokrację" z narodem...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA