REKLAMA

Kaczyński: musimy uzyskać bezwzględną większość w Sejmie i Senacie

  • Autor: PAP/ mce/ mww/ woj/
  • 17 października 2015 14:23
Kaczyński: musimy uzyskać bezwzględną większość w Sejmie i Senacie Spotkanie Prezesa ‪‎PiS‬ Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami ‪‎miejscowości Chełm‬. (fot. Facebook)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił w sobotę, że szansą na prawdziwą zmianę jest uzyskanie w wyborach bezwzględnej większości w Sejmie. Jak mówił, koalicje się nie sprawdziły. Dodał, że jego obóz polityczny jest gotowy tolerować i szanować opozycję.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami warszawskiego Targówka. "Chcemy dobrej zmiany, które mają doprowadzić do tego, by nasz naród mógł wykorzystać swój potencjał, który naprawdę jest dzisiaj niemały" - mówił podczas spotkania.

Jak podkreślił, na drodze do dobrej zmiany leżą przeszkody; pierwszą są wybory parlamentarne. "Trzeba wygrać, proszę państwa, trzeba wygrać zdecydowanie, bo szansa na prawdziwą zmianę jest wtedy, gdy uzyskamy bezwzględną większość w Sejmie i Senacie" - mówił. "Wiem, że nikomu dotąd się to nie udało, ale nam się to musi udać" - dodał prezes PiS.

"Nie rozważajmy tutaj różnego rodzaju koalicji, koalicje się nie sprawdziły" - mówił.

Według niego pierwszym krokiem do naprawy Rzeczypospolitej będzie powołanie mocnego rządu - "mocnego swoim zapleczem, składem, współpracą z prezydentem, ale także mocnego otwartością na innych". "Nasz obóz polityczny rozumie, że w demokracji opozycja być musi i my jesteśmy gotowi opozycję nie tylko tolerować, ale opozycję szanować. My uważamy, że jej rola powinna być ważna, i że to musi być także budowane przez nas" - podkreślił.

Kaczyński mówił, że w Polsce jest uśpiony potencjał i niewykorzystane możliwości intelektualne, jest też źle wykorzystany kapitał finansowy. W jego ocenie tylko państwo może połączyć te trzy czynniki. "My taki projekt mamy" - mówił. "To jest 1,4 bln zł. Tyle można wprowadzić do polskiej gospodarki nadać jej nową dynamikę" - podkreślił.

Prezes PiS zaznaczył, że miejsce Polski jest w Unii Europejskiej. "Ci, którzy mówią, że chcemy z niej odchodzić, po prostu łżą w żywe oczy" - zaznaczył, podkreślając, iż "uniknęliśmy różnych chorób, które dręczą tamte społeczeństwa". Powiedział, że zadaniem polskiej władzy jest zadbać, by te "choroby tu nie dotarły", co będzie możliwe, gdyż nikt "nie będzie planował karier w Unii Europejskiej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA