REKLAMA

Kaczyński: Najwyższy czas kończyć bankietowanie i świętowanie po zwycięstwie. Musimy być jak żona Cezara

  • Autor: PAP/JS
  • 23 września 2016 18:20
Kaczyński: Najwyższy czas kończyć bankietowanie i świętowanie po zwycięstwie. Musimy być jak żona Cezara Według Kaczyńskiego musi być odczuwalna poprawa dla ludzi w gospodarce, służbie zdrowia, oświacie, wymiarze sprawiedliwości i bezpieczeństwie. (fot.wybierzpis.org.pl)

• Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wezwał parlamentarzystów PiS do mobilizacji i pracy.
•  Podkreślił, że PiS jest pod szczególnym nadzorem.
•  "Musimy być jak żona Cezara” - oświadczył.
•  Oświadczył też, że najwyższy czas kończyć "bankietowanie" po zwycięstwie.

- Najwyższy czas kończyć bankietowanie i świętowanie po zwycięstwie. Aby marzyć o kolejnych zwycięstwach, musimy ciężko pracować - mówił prezes PiS, według wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego (PiS), który zamieścił jego wypowiedź na Twitterze.

 

Również rzeczniczka klubu PiS Beta Mazurek relacjonowała wystąpienie Kaczyńskiego na Twitterze. Prezes PiS mówił m.in., że partia jest pod szczególnym nadzorem. - Musimy być jak żona Cezara - przekonywał. Przestrzegał też: "Możemy się potknąć o własne nogi".

Według Kaczyńskiego musi być odczuwalna poprawa dla ludzi w gospodarce, służbie zdrowia, oświacie, wymiarze sprawiedliwości i bezpieczeństwie.

Według rozmówców PAP z klubu PiS, prezes Kaczyński apelował o jedność, mobilizację w partii i aktywność w terenie. Zwracał uwagę, że nie udało się otworzyć - tak jak było w planach - biura poselskiego w każdym powiecie. Mówił też o ataku na rząd i PiS z zewnątrz - z Unii Europejskiej i wewnątrz - ze strony opozycji.

Nominacje kadrowe

Jednym z tematów dyskusji podczas posiedzenia klubu była kwestia nominacji kadrowych. - Nasi parlamentarzyści narzekali na zmiany kadrowe, mówili, że albo ich nie ma i są stare układy w ZUS, skarbówce, czy urzędach wojewódzkich, albo jak są zmiany, to jest ich za mało, i często ludzi dziwnych, niekojarzonych z nami. ZUS się przewijał co chwilę, to była instytucja, która dostała najbardziej. Prezes powiedział, że faktycznie trzeba to ruszyć - relacjonował PAP jeden z posłów PiS.

Prezes PiS przyznał też - według rozmówców PAP - że wiele nominacji w spółkach Skarbu Państwa było nietrafionych, zasugerował, że to był powód dymisji Dawida Jackiewicza z funkcji ministra skarbu. - Prezes mówił, że już dłużej nie można było czekać, bo ten problem (w spółkach SP) mógł nas bardzo mocno dotknąć. Prezes niemalże wprost przyznał, że stąd decyzja w sprawie dymisji Jackiewicza - powiedział poseł PiS.

Posłowie PiS zwracali też uwagę prezesowi Kaczyńskiemu, że nikt z nimi nie konsultuje ruchów kadrowych w ich regionach, a także że jest zły przepływ komunikacji między zapleczem rządowym a klubem.

Prezes PiS - według rozmówców PAP - przekonywał również o konieczności poważnych reform w wymiarze sprawiedliwości i służbie zdrowia. - Nie było jednak jakiegoś ganienia, raczej prezes mówił o potrzebie mobilizacji - przyznał w rozmowie inny poseł PiS.

Według rozmówców z PiS, Kaczyński nie mówił nic o zmianach kadrowych w rządzie, które zapowiedziała premier Beata Szydło.

Joachim Brudziński ocenił, że pomimo błędów i potknięć, których - jak zastrzegł - nie robi ten, kto nic nie robi, Prawo i Sprawiedliwość da radę. "Słuchając dyskusji na Klubie PiS widzę, że pomimo naszych błędów i potknięć (nie robi ich kto nic nie robi) Damy Radę, ale pokora i praca" - napisał na Twiiterze. Poseł PiS Jacek Sasin ocenił z kolei, że politycy PiS są zgodni, że czas radości z wygranych wyborów się skończył i trzeba brać się jeszcze silniej do pracy.

Podczas posiedzenia klubu PiS była też mowa o powołaniu 16 zespołów przed wyborami samorządowymi, po jednym w każdym województwie. Będą w nich przede wszystkim młode twarze PiS, które po raz pierwszy lub drugi zasiadają w parlamencie.

W piątek po południu na dwudniowym, wyjazdowym posiedzeniu w Jachrance pod Warszawą zebrał się klub PiS. W obradach wzięła udział premier Beata Szydło, która na przyszły tydzień zapowiedziała zmiany personalne i systemowe w rządzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA