REKLAMA

Kaczyński nie chce debaty z Tuskiem: Nie jestem w stanie rozmawiać z panem Tuskiem

  • Autor: PAP/AT
  • 05 października 2016 10:46
Kaczyński nie chce debaty z Tuskiem: Nie jestem w stanie rozmawiać z panem Tuskiem Nie będzie debaty Tusk - Kaczyński (Donald Tusk, fot. flickr.com/CC BY-SA 2.0; Jarosław Kaczyński, fot. wikimedia.org)

• Były premier Donald Tusk zaproponował Jarosławowi Kaczyńskiemu debatę.
• Donald Tusk nie jest partnerem politycznym - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytanie, czy będzie debatował z szefem Rady Europejskiej.

Pytanie o debatę z Tuskiem zadali Kaczyńskiemu w środę rano dziennikarze w Sejmie.

"Proszę państwa, ja nie jestem w stanie rozmawiać z panem Tuskiem ani o tym, żeby został świadkiem koronnym - małym albo dużym, albo o zgodzie na karę. No krótko mówiąc - nie ma o czym rozmawiać. On nie jest partnerem politycznym" - odparł Jarosław Kaczyński.

Szef Rady Europejskiej zaprosił we wtorek (4 października) prezesa PiS do debaty. Była to reakcja na słowa Kaczyńskiego, że wyobraża sobie, iż polski rząd nie poprze Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej.

"To może debata, Panie Prezesie? O Europie, Polsce i Pana insynuacjach. Jestem do dyspozycji" - napisał Tusk we wtorek na Twitterze.

"Oczywiście prezes Kaczyński nie będzie promował taką debatą pana Donalda Tuska" - odpowiedziała jeszcze tego samego dnia rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek, zapytana przez PAP o propozycję Donalda Tuska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA