REKLAMA

Kaczyński niezadowolony z Szałamachy, Radziwiłła i Waszczykowskiego?

 • Autor: GP
 • 12 lipca 2016 08:54
Kaczyński niezadowolony z Szałamachy, Radziwiłła i Waszczykowskiego? Jarosław Kaczyński miał odbyć motywacyjne spotkanie z szefem resortu finansów. Na zdjęciu lider PiS w czasie V Kongresu partii. (fot.:pis.org.pl)

● Wtorkowe wydanie "Faktu" donosi o ministrach rządu, którzy nie pracują tak dobrze, jak życzy sobie tego Jarosław Kaczyński.
● Do szefów resortów, o których lider PiS ma złą opinię, mają się zaliczać Paweł Szałamacha, Witold Waszczykowski i Konstanty Radziwiłł.
● Jeden z nich miał już się spotkać z Kaczyńskim na tzw. "rozmowie motywacyjnej".

Nie jest tajemnicą, że w każdej partii istnieją różnice zdań, sympatie i antypatie osobiste. Tak też ma wyglądać sytuacja w Prawie i Sprawiedliwości. Pomimo tego, że Jarosław Kaczyński stara się usilnie złagodzić swój wizerunek, mówił o tym niedawno w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", media i opinia publiczna nadal widzą w nim kluczową postać obozu władzy.

Najnowsze informacje o tym, kto jest w łasce, a kto niełasce prezesa PiS przynosi wtorkowe wydanie "Faktu". W ocenie gazety trzech ministrów rządu Beaty Szydło nie pracuje tak, by Kaczyński był zadowolony z pracy ich resortów. Lista nazwisk jest krótka: minister finansów Paweł Szałamacha, minister dyplomacji Witold Waszczykowski i szef resortu zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Dziennikarze, którzy donoszą o sprawie przewidują, że w najbliższych dniach każdy z wymienionych ministrów może się spodziewać "rozmowy motywacyjnej" z Jarosławem Kaczyńskim.

Po takim spotkaniu ma być już Paweł Szałamacha. Do rozmowy miało dojść 7 lipca. Na nim lider partii miał powiedzieć, że liczy na jego kooperację w kwestii wieku emerytalnego. PiS zapowiedziało i konsekwentnie pracuje nad ustawą, która przywróci (w mniejszym lub większym stopniu) prawa emerytalne na poziom sprzed reformy PO-PSL.

Szałamacha, jako minister odpowiedzialny za budżet, ma nie stawać na drodze tej kluczowej z punktu widzenia PiS i rządu ustawy.

Witold Waszczykowski jest w środowisku PiS krytykowany za niebezpieczny dla wizerunku partii krok z ubiegłego roku. Wówczas poprosił o konsultację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym Komisję Wenecką Rady Europy. Ta krytycznie odniosła się do regulacji. Od tego czasu Komisja i jej opinie są konsekwentnie wykorzystywane przez opozycyjne partie do atakowania PiS.

Minister zdrowia nie jest tak bardzo atakowany przez opozycję jak Witold Waszczykowski, jednak dopiero po ponad pół roku zdołał przedstawić premier Beacie Szydło założenia projektu reformy służby zdrowia. Zakłada ona przede wszystkim likwidację NFZ i przesunięcie środków z Funduszu do budżetu państwa. Kaczyńskiego ma niepokoić tempo prac resortu zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Ania 2016-07-12 12:22:09
  Do Polska się przebudziła: I DZIĘKI TEMU ŻE SIĘ PRZEBUDZIŁA TO PODZIĘKOWAŁA tym z PO-PSL-SLD za ich ZŁODZIEJSKIE RZĄDY!!!! A KACZYŃSKI PRZYWRACA W KOŃCU NORMALNOŚĆ I ZADOŚĆUCZYNIENIE TYM CO O POLSKĘ WALCZYLI Z NIEMCEM A PÓŹNIEJ Z OKUPANTA SOWIECKIM (ZSRR)!!!...... PANIE KACZYŃSKI - DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!!!.
 • Marek 2016-07-12 11:07:01
  Do Polska się przebudziła: spieradaj kodziarzu
 • Polska się przebudziła 2016-07-12 10:50:52
  Szczerze! Nie podoba mi się co wywija Kaczyński, zdestabilizował Państwo Polskie, władzę Sądowniczą(Trybunał Konstytucyjny), przeprowadził zamach na media publiczne(TVP stało się zakładnikiem fałszywej propagandy komunistów PiS). Kaczyński poróżnia społeczeństwo Polskie jako autor od lat wojny Polko -Polskiej, odejdź człeku zanim puścimy z dymem wszystkie biura parlamentarzystów Prawicowych jak lewicowcy w Niemczech(miarka się przebrała, "obalimy Was" większość , społeczeństwo to siła,przestępcy od NAJWIĘKSZEJ W HISTORII POWOJENNEJ POLSKI AFERY GRUNTOWEJ W OBRĘBACH GMIN ŚCIANY WSCHODNIEJ KRAJU MASOWYCH ZMIAN OZNACZEŃ GRUNTÓW ROLNYCH WSZYSTKICH KLAS Z"R"ROLNYCH NA"B"BUDOWLANE CO POTWIERDZAJĄ EWIDENCJA GRUNTÓW, MAPY W ZASOBACH GEODEZYJNO KARTOGRAFICZNYCH GDZIE, WŁAŚCICIELE GRUNTÓW NAWET NIEBYLI STRONAMI POSTĘPOWANIA,JAROSŁAWIE KACZYŃSKI ZŁODZIEJU GDZIE SĄ OPERATY Z PRAC GENEZYJNYCH NA GRUNTACH? KACZYŃSKI OSZUŚCIE! DLACZEGO ZMIENIONO DOTYCHCZASOWE ZAPISY W KSIĘGACH WIECZYSTYCH BEZ WNIOSKÓW WŁAŚCICIELI GRUNTÓW I OPŁAT SĄDOWYCH "SZMACIARZU,ZŁODZIEJE PiS".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA