REKLAMA

Kaczyński o szefie ZNP, Sławomirze Broniarzu: wyraźnie zaangażowany politycznie

  • Autor: GP
  • 10 października 2016 13:56
Kaczyński o szefie ZNP, Sławomirze Broniarzu: wyraźnie zaangażowany politycznie Sławomir Broniarz ostatnio wystąpił na marszu Komitetu Obrony Demokracji (fot. znp.edu.pl)

• Prezes Prawa i Sprawiedliwości uznał, że działania prezesa ZNP Sławomira Broniarza są motywowane politycznie, a nie związkowo.
• - To co dzisiaj robi pan Broniarz ma służyć celom, które są poza oświatą - mówił polityk.
• ZNP w poniedziałek (10 października) protestował w całej Polsce wobec reformy MEN.

Jarosław Kaczyński (PiS) w TVP Info skomentował działania ZNP, a w szczególności szefa tej organizacji, Sławomira Broniarza. Według niego, działacz związkowy przestał mieć, jako priorytet swojej działalności, dobro nauczycieli. Wypowiedź padła w poniedziałek (10 października).

- Reforma jest potrzebna - mówił dla publicznej telewizji Kaczyński. - Jest to przekonanie większości społeczeństwa i zdecydowanej większości ekspertów. Gimnazjum to był eksperyment, który się nie powiódł i trzeba wrócić do układu osiem i cztery.

Likwidacja gimnazjów jest obietnicą wyborcza PiS z 2015 roku.

Czytaj: Anna Zalewska zapewnia, że reforma jest dobrze przygotowana

-  Wydaje mi się, że to co dzisiaj robi pan Broniarz, który jest wyraźnie zaangażowany politycznie, a nie tylko związkowo, ma służyć celom, które są poza oświatą.

Sławomir Broniarz ostatnio wystąpił na marszu Komitetu Obrony Demokracji (KOD), a protest poniedziałkowy (10 października) nauczycieli wsparły polityczne siły opozycji: w tym Nowoczesna, czy Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Więcej o proteście ZNP przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Adam 2016-10-12 14:03:32
    Czemu likwidujesz gimnazjum ty stary pryku ! Jak nie umiesz dupczyc mlode laski to nam daj -Nauczycielom
  • ZatroskanyNAUCZYCIEL 2016-10-12 14:02:12
    Gimnazjum to patologia i jedno wielkie (...) ,Dzieci są rozwydrzone jak dzikie bachory ! toż to skandal !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA