REKLAMA

Kaczyński potwierdza: Rząd nie poprze kandydatury Donalda Tuska do Rady Europejskiej

  • Autor: AT/PAP
  • 23 stycznia 2017 09:50
Kaczyński potwierdza: Rząd nie poprze kandydatury Donalda Tuska do Rady Europejskiej Rząd nie zamierza poprzeć kandydatury Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej (Donald Tusk, fot.facebook.com/europeancouncilpresident/photos)

• Jarosław Kaczyński zapowiedział, że rząd nie może poprzeć Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.
• Jeśli ktoś, kto jest Polakiem opowiada się za rozwiązaniami, które są dla Polski szkodliwe to my takiej osoby poprzeć nie możemy - powiedział Kaczyński.

Jarosław Kaczyński był pytany w wywiadzie dla Polskiego Radia Wrocław, czy Donald Tusk uzyska poparcie polskiego rządu w staraniach o kolejną kadencję na przewodniczącego Rady Europejskiej.

"My zawsze byliśmy za tym by popierać Polaków. Ale jeśli ktoś, kto jest Polakiem i pełni wysoką funkcję w UE opowiada się za rozwiązaniami, które są dla Polski skrajnie szkodliwe - przypomnę te pół miliona euro za każdego nieprzejętego uchodźcę, czy dokładnie mówiąc w większości chodzi o emigrantów ekonomicznych - to my takiej osoby, w moim przekonaniu, poprzeć po prostu nie możemy" - powiedział Kaczyński. Jak zaznaczył mówi to jako szef partii.

Czytaj też: Donald Tusk złym szefem Rady Europejskiej? Szydło ostro krytykuje

Prezes PiS pytany czy poprze projekt ustawy umożliwiający w Polsce medyczne stosowanie marihuany odparł: "To zależy, co będzie w tym projekcie. Jeżeli będzie chodziło o to by marihuana była stosowane leczniczo, a część lekarzy twierdzi, że to pomaga w pewnych przypadkach, to nie mam nic przeciwko temu".

Zaznaczył przy tym, że nie wie jak będzie wyglądał ostatecznych projekt ustawy. "Nie będę popierać produkcji marihuany w Polsce" - podkreślił Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Agata lat82 2017-01-23 11:58:32
    Mam zamiar napisać do prezesa PiS. Mam 82 lata i cierpię ogromne bóle. Wiem, ze THC, pozyskiwane z marihuany. pozwala "oswoić" bóle, nie ograniczając myślenia, odwrotnie niż opioidy (których nie biorę i cierpię).REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA