REKLAMA

Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim: Polska musi być suwerenna

  • Autor: JP
  • 11 lutego 2016 07:38
Kaczyński przed Pałacem Prezydenckim: Polska musi być suwerenna - Są tacy, którzy podnoszą rękę na suwerenność - powiedział Jarosław Kaczyński. (Fot.: Facebook)

• 10 lutego mija 70 miesięcy od katastrofy smoleńskiej.
• "Są tacy, którzy podnoszą rękę na Polskę" - powiedział podczas obchodów przed Pałacem Prezydenckim Jarosław Kaczyński

- Dziś siedemdziesiąty marsz, siedemdziesiąta msza - powiedział podczas obchodów miesięcznicy katastrofy smoleńskiej Jarosław Kaczyński.

- Dojdziemy do tej prawdy niezależnie od tego jaka jest, jak jest trudna - zapewnił lider PiS na temat wyjaśnienia okoliczności katastrofy.

Powiedział o "realnych i pięknych planach" dotyczących uczczenia ofiar.

- Przyjdzie moment, że będziemy mogli powiedzieć – nasza misja została spełniona. Dobrze przysłużyliśmy się sprawie, ale przede wszystkim dobrze przysłużyliśmy się Polsce, dobrze przysłużyliśmy się Ojczyźnie - podkreślił.

Prezes PiS zwrócił też uwagę na to, że sprawa jest związana z niepodległością i suwerennością.

- O tę niepodległość, suwerenność, trzeba ciągle walczyć, bo są tacy tu wewnątrz Polski i są tacy także na zewnątrz, którzy podnoszą na nią rękę. Im musimy powiedzieć bardzo mocne „nie” - mówił prezes PiS.

Dodał, że być może wiosną trzeba się będzie "zmobilizować, by to nie zabrzmiało mocno" wyjaśniając, że chodzi o przekaz skierowany zarówno do osób w Polsce, jak i poza jej granicami.

- Polska musi być suwerenna. Polska musi być niepodległa. Polska musi być godna - zakończył.

Przeczytaj: Nowy projekt prawa o radiofonii i telewizji

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA