REKLAMA

Kaczyński: Ustawa ws. kredytów nie może rujnować systemu bankowego

  • Autor: PAP/JS
  • 18 października 2016 15:42
Kaczyński: Ustawa ws. kredytów nie może rujnować systemu bankowego Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że prace nad ustawą ws. pomocy dla posiadaczy kredytów w obcej walucie będą szły w kierunku uchylenia związanych z nimi nadużyć (fot. PiS/twitter)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że prace nad ustawą ws. pomocy dla posiadaczy kredytów w obcej walucie będą szły w kierunku uchylenia związanych z nimi nadużyć, z drugiej strony tak, by nie doprowadzić do zrujnowania systemu bankowego.

W czwartek (20 października) Sejm będzie pracował nad trzema projektami ustaw dotyczących pomocy dla posiadaczy kredytów zaciągniętych w obcej walucie - tzw. ustawy spreadowej, przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudę oraz dwoma propozycjami poselskimi, autorstwa PO i Kukiz'15. Prezes Kaczyński został o te prace zapytany na konferencji prasowej.

Czytaj też: Kaczyński o nagraniu spotkania Tuska z Putinem: Mam nadzieję, że opinia publiczna je pozna

"Będziemy nad tym pracować w ten sposób, żeby z jednej strony to nadużycie (...), jego skutki jakoś uchylić, a z drugiej strony - żeby nie doprowadzić do zrujnowania, rozbicia systemu bankowego, bo takie niebezpieczeństwo też istnieje i odpowiedzialna władza musi to brać pod uwagę" - powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości.

"Tutaj droga, która zostanie przyjęta, będzie brała pod uwagę ten aspekt sprawiedliwościowy, który tutaj występuje i także ten aspekt pragmatyczny, który też musi być brany pod uwagę" - dodał Kaczyński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • GŁOSOWAŁEM NA SYF 2017-01-08 08:15:08
    PiSuary ,wasz czas się skończy w 2019 i Dudusia w 2020 r. SKURW......OSZUŚCI I KŁAMCY ! TACZKA I WYJAZD NA ŚMIETNIK PONUREJ HISTORII POLSKI !
  • ANTYPISUAR 2016-12-26 10:32:08
    Popatrz jak po wyborach PiSuarom nagle zmieniły się poglądy....KOLEJNE WYBORY W 2019/2020 R. I POJADĄ TACZKAMI NA PONURY ŚMIETNIK POLSKIEJ HISTORII ! 2-3 MLN WYBORCÓW WAM TEGO PISUARY NIE WYBACZY !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA