REKLAMA

Kaczyński: Większość PiS w parlamencie oznacza spokojne rządy

 • Autor: PAP
 • 06 października 2015 20:48
Kaczyński: Większość PiS w parlamencie oznacza spokojne rządy - Niektórzy twierdzą, że to najgorsze rządy po 1989 roku i ja jestem skłonny przychylić się do tej opinii - powiedział Jarosław Kaczyński (fot. jaroslawkaczynski.info)

Zwycięstwo PiS to spokojne rządy, współpraca z prezydentem i właściwy stosunek do opozycji - powiedział we wtorek (6 października) prezes PiS Jarosław Kaczyński. Alternatywą jest skłócona koalicja różnych niewielkich ugrupowań wokół PO, wojująca z opozycją i prezydentem - przekonywał.

Lider największej partii opozycyjnej spotkał się we wtorek z mieszkańcami warszawskiego Żoliborza.

Kaczyński apelował o udział w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października. "To będą bardzo ważne wybory, które będą w wielkiej mierze decydowały o tym, jak będzie wyglądała Polska w najbliższych latach, a być może także w dłuższym okresie" - powiedział Kaczyński.

Potrzebna jest dobra zmiana

Skrytykował rządy koalicji PO-PSL. "Niektórzy twierdzą, że to najgorsze rządy po 1989 roku i ja jestem skłonny przychylić się do tej opinii. Rzeczywiście wszystkie choroby, które towarzyszyły nam po okresie przemian, zostały teraz doprowadzone do szczególnie ciężkiego stanu, do skrajności" - powiedział lider PiS.

Jego zdaniem właśnie dlatego potrzebna jest "dobra zmiana" na polskiej scenie politycznej. "Jest możliwość pierwsza: pełne zwycięstwo PiS. Spokojne rządy, współpraca z prezydentem i właściwy stosunek do opozycji (...). Alternatywą jest skłócona koalicja różnych niewielkich ugrupowań wokół PO, wojująca z opozycją, prezydentem, rozbijająca naród i nie mająca żadnego projektu" - przekonywał Kaczyński.

Kaczyński przedstawił program

Prezes PiS przedstawił główne elementy programu wyborczego. "Trzeba dotrzymać słowa w tych wszystkich sprawach i obietnicach, o których mówił pan prezydent Andrzej Duda i o których dzisiaj mówi pani prezes Beata Szydło. To sprawa przywrócenia dawnego wieku emerytalnego, 60 i 65 lat, to sprawa pomocy dla rodzin - po 500 zł na dziecko, to wyższa suma wolna od opodatkowania, wyższe pensje i emerytury" - mówił Kaczyński.

Zapewnił, że te obietnice zostaną spełnione, jeżeli PiS zdobędzie większość w parlamencie. Przekonywał, że środki na ich realizację, w sumie kilkadziesiąt miliardów złotych, można zdobyć m.in. poprzez zwiększenie deficytu państwa o 0,5 proc. PKB, zwiększenie wydajności podatkowej, w tym ściągalności VAT, racjonalizację zakupów dokonywanych przez urzędy państwowe, podatek bankowy oraz podatek od sklepów wielkopowierzchniowych. "Z Polski wyprowadza się co rok, bez opodatkowania, około 100 mld złotych" - powiedział Kaczyński.

Wiele spraw wymaga naprawy

Jego zdaniem potrzebna jest także naprawa "aparatu, który służy do kierowania naszym życiem publicznym". "To jest naprawa, która musi zacząć się od góry. Władza wykonawcza dzisiaj jest dwugłowa. Jest prezydent, jest rząd, nie bardzo wiadomo, jak interpretować to co jest napisane w konstytucji. Trzeba to wszystko złożyć od nowa. Nie mamy właściwie zorganizowanego rządu. Jeżeli chcemy prowadzić dobrą politykę gospodarczą, to musimy także przeorganizować rząd, stworzyć ministerstwo rozwoju" - powiedział Kaczyński.

Jego zdaniem naprawy wymaga także system legislacyjny, sądowniczy i prokuratorski. Jak dodał, trzeba uporządkować sprawy służb mundurowych i służb specjalnych. Jego zdaniem należy zreorganizować administrację terytorialną, w tym powołać województwo warszawskie.

Kaczyński mówił także o potrzebie stworzenia programu budowy mieszkań dla ludzi ubogich. "To jest także program walki z bezrobociem i tworzenie miejsc pracy (...) Rozwiązując problemy gospodarcze, jednocześnie rozwiązujemy problem społeczny bezrobocia" - powiedział.

"O tym wszystkim musimy dzisiaj myśleć, kiedy zbliża się 25 października. To jest zadanie dla nas wszystkich. Zadanie, które odnosi się do każdego, kto chce dobra Polski - trzeba przekonywać rodzinę, znajomych, przyjaciół, sąsiadów do tego, żeby poszli na wybory i głosowali na listę numer 1" - przekonywał Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (9 komentarzy)

 • qwerty 2015-10-12 15:45:24
  Do Pamiętamy!: jakoś nic takiego nie powstało a Ty dałeś się omamić mediom lemingu.. poczytaj i doucz się, dopiero głos zabieraj
 • Qwerty 2015-10-12 15:44:10
  a co takiego się działo jak dwa lata rządził PiS? 3 reformy do tego masa ustaw i projektów, które potem weszły w życie. A kochane lemingi naoglądały się nagonki mediów i szucia TVN-GW. Każde słowo wypowiedziane przez Kaczyńskiego było wyrywane z kontekstu i wyolbrzymiane. Nie mamy wolnych mediów w Polsce, trzebaby całe te układy wyrzucić i zatrudnić ludzi niezwiązanych ze starym układem Służb. Ale to już pewnie nie za mojego życia się uda..
 • Wyborca 2015-10-07 17:25:39
  dziękujemy , ale myśmy już widzieli "spokojne" rządy PIS i powtórki nie zdzierżymy
 • belmondo 2015-10-07 13:05:12
  Ten pan nie pamięta co wyprawiali przez dwa lata gdy rządzili? Chyba mu już całkiem rozum odjęło.
 • Stanisław 2015-10-07 10:22:34
  Chyba w niedługim czasie drugą Grecję!!!
 • Adam 222 2015-10-07 10:17:34
  Na szczęście nie będziecie mieli większości. Inaczej to Polskę przerobilibyście w kraj totalitarny. A tak będziecie mieli ze dwie przystawki i będziecie musieli się z nimi dogadywać. Tak właśnie wygląda demokracja. Miałem na was głosować, ale już wyrządzacie gospodarce szkodę głupimi obietnicami. W dodatku nie chcę abyście samodzielnie rządzili bo to by było straszne. Dlatego zagłosuję na Kukiza. Trzeba dać szansę nowym.
 • Pamiętamy! 2015-10-07 07:35:15
  No to będzie powtórka z rozrywki :) Znów wróci cenzura, a jedynym rządowym radiem będzie Radio Maryja jak wtedy gdy powstawał rząd Samoobrony, Ligi Polskich Rodzin i PIS'u. Pamiętamy!
 • Mariusz 2015-10-07 06:20:31
  Taaaa... Jaruś złoży od nowa konstytucję i będzie wszystko jasne...!!!!!
 • olo 2015-10-07 02:29:04
  To już wiem czemu te dziewczyny za prezesem się tak śmieją. Ja też ha ha ha już z tytułu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA