REKLAMA

Kaczyński wzywa Gronkiewicz-Waltz do dymisji: Jest personifikacją ciężkiej patologii

 • Autor: PAP/AT
 • 12 września 2016 08:38
Kaczyński wzywa Gronkiewicz-Waltz do dymisji: Jest personifikacją ciężkiej patologii Według Kaczyńskiego nie ma państwa w zachodniej części Europy, w którym osoba tak skompromitowana, jaką jest dziś prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie musiałaby podać się do dymisji (fot.wybierzpis.org.pl)

• Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, w której wzywa prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz do dymisji.
• Jarosław Kaczyński ocenił, że obecność prezydent Warszawy w życiu publicznym jest „personifikacją wyjątkowo ciężkiej patologii” demokracji.

Prezes PiS na briefingu prasowym powiedział, że Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę, która "jest wezwaniem do tego, żeby w Polsce ci, którzy nieustannie odwołują się do standardów europejskich i twierdzą o sobie, że to właśnie oni je reprezentują, zaczęli je stosować".

Według Kaczyńskiego nie ma państwa w zachodniej części Europy, w którym osoba tak skompromitowana, jaką jest dziś prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, nie musiałaby podać się do dymisji. "My wzywamy nie do referendum, tylko właśnie do dymisji" - zaznaczył.

Czytaj też: Dec: Rząd nic nie zrobił, by uchwalić ustawę reprywatyzacyjną, a winę chce zrzucić na samorządy

"Ktoś po takiej kompromitacji, nawet gdyby to była tylko i wyłącznie sprawa jej kamienicy, w każdym państwie demokratycznym, o utrwalonej demokracji, nie mógłby zwlekać, zostałby zmuszony przez własne zaplecze polityczne do tego, by się do dymisji podać" - powiedział prezes PiS.

"To, co jest w Polsce pod tym względem, to jest po prostu patologia polskiej demokracji. My byśmy chcieli tę patologię zlikwidować. Pani prezydent jest osobą, której obecność w życiu publicznym jest niczym innym jak tylko ukazaniem, personifikacją tej wyjątkowo ciężkiej patologii" - zaznaczył Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Anna KLZ 2016-09-14 00:40:33
  Tak, należy zlikwidować patologię polskiej demokracji, słusznie, cierpliwie oczekuję na przywrócenie Godności pracowniczej. Derogację art. 107, ust,4 i ust.5 ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz. U. Nr 89, poz. 589). Naganne, niemoralne jest wprowadzanie w błąd profesora prawa, wartości sprzeniewierzono złamano zasady praworządności o które walczył Prezydent RP, współtworzący KOR, SOLIDARNOŚĆ, p. Lech Aleksander Kaczyński, z pewnością NIE podpisałby, ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o Państwowej Inspekcji Pracy (Dz.U.07.89.589), gdyż znane są zasadnicze różnice uprawnień, implikacji dot. Szkoleń i Aplikacji. W przepisach prawa RP brak , zwyczajnie nie istnieje aplikacja Inspektora pracy. Milczące przyzwolenia na bezprawia , spowodowały jedno zejście śmiertelne, gwałt w OIP PIP w Opolu, oraz wybiórczą eutanazję zawodową poszukiwanych od 2006r. przez PIP, specjalistów w zakresie Kontroli Legalności Zatrudnienia, celem wdrożenia tzw. zasady „wielu oczu” zalecanej przez Najwyższą Izbę Kontroli. Społeczna szkodliwość czynu jest bardzo znaczna. Kontynuacją jest […] Gdański sąd w poniedziałek, 30 czerwca 2014 r. uniewinnił Marcina P. od dwóch zarzutów PIP, a trzeci umorzył Inspektorzy obwiniali Marcina P. o zaległości w wypłacie wynagrodzeń i brak premii dla około czterdziestu pracowników Amber Gold Obsługa za lipiec 2012 roku. Jak informowała Jolanta Zedlewska, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku, Wniosek o ukaranie został złożony przez PIP po upływie roku od daty popełnienia czynu, czyli po przedawnieniu. Taki wniosek w zakresie tego punktu w ogóle nie powinien trafić do sądu - mówiła sędzia Kozłowska. […] oraz mobbing w Okręgu bydgoskim PIP (2016r.). Anna Wieczorkowska Gdańsk, 13 września 2016r.
 • PO--hańba i Wstyd!!! 2016-09-13 19:12:11
  Tego SZKODNIKA H.G.W. !!!! Jak i całe ZAKŁAMANE PO nic nie ruszy!!!? Do pomocy i w obronie stanie tusku,merkel szulc i UE!!!
 • dziadek 2016-09-12 09:02:26
  Przecież prezes mówił o swoim prezydencie, sługusie Dudzie ! I tu ma zupełną rację, takiej patologii jak w PiS nie ma nigdzieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA