REKLAMA

Kamil Bracha p.o. komendanta CBŚP

  • Autor: PAP/JS
  • 28 czerwca 2016 12:30
Kamil Bracha p.o. komendanta CBŚP CBŚ powstało w 2000 r. (fot. cbsp.policja.pl)

• Mł. insp. Kamil Bracha został p.o. komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji - poinformował komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.
• W poniedziałek (27 czerwca) poinformowano, że rezygnację złożyła dotychczasowa szefowa CBŚP insp. Renata Skawińska.

Zgodnie z ustawą o policji komendanta CBŚP powołuje i odwołuje szef MSWiA na wniosek szefa KGP. "Pani komendant insp. Renata Skawińska zwróciła się z prośbą o odwołanie jej z tego stanowiska z przyczyn stricte osobistych. Ja tę prośbę przedstawiłem ministrowi spraw wewnętrznych i administracji panu Mariuszowi Błaszczakowi. Ta prośba została przyjęta. Od dzisiaj obowiązki komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji pełni dotychczasowy zastępca pan mł. insp. Kamil Bracha" - powiedział PAP Szymczyk.

Dopytywany dodał, że Bracha jest obecnie pełniącym obowiązki komendanta. "Aczkolwiek pan inspektor Kamil Bracha od wielu lat pełni służbę w CBŚP. Od kilku miesięcy na stanowisku zastępcy komendanta CBŚP. Wcześniej był naczelnikiem zarządu CBŚP w Katowicach, a więc w największym polskim garnizonie policji, z dużym doświadczeniem, kompetencjami, z gwarancją sprawnego dowodzenia tą niezwykle istotną komórką policji" - powiedział komendant główny, który przed objęciem tego stanowiska był komendantem wojewódzkim policji w Katowicach.

Szymczyk zaznaczył, że za wcześnie jeszcze na ostateczną deklarację, czy Bracha będzie szefem CBŚP na stałe.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz, insp. Skawińska złożyła rezygnację ze stanowiska komendanta CBŚP z powodu problemów zdrowotnych. W ostatnim czasie komendant przebywała na zwolnieniu lekarskim po tym, jak zasłabła w pracy. O możliwości jej rezygnacji mówiło się nieoficjalnie od kilku tygodni.

Skawińska była szefową CBŚP od grudnia 2015 r. To pierwsza w historii Biura kobieta na tym stanowisku. Wcześniej kierowała m.in. warszawskim zarządem CBŚP, była też szefową śląskiego zarządu CBŚP. W policji służy od 24 lat.

CBŚ powstało w 2000 r. z połączenia działającego od 1994 r. Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną KGP i powołanego w 1997 r. Biura do Spraw Narkotyków KGP. 9 października 2014 r., zgodnie z nowelizacją ustawy o policji, przekształcone zostało w Centralne Biuro Śledcze Policji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA