REKLAMA

Kamila Gasiuk-Pihowicz uratowała stanowisko w klubie Nowoczesnej

  • Autor: PAP/PSZ
  • 10 maja 2018 20:14
Kamila Gasiuk-Pihowicz uratowała stanowisko w klubie Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz pozostała nadal będzie kierować klubem Nowoczesnej (fot. Facebook)

Kamila Gasiuk-Pihowicz w trakcie dzisiejszego głosowania utrzymała stanowisko szefowej klubu Nowoczesnej.

"W związku z różnymi doniesieniami medialnymi, m.in. o wniosku o odwołanie Kamili Gasiuk-Pihowicz, dzisiaj na spotkaniu klubu, na którym było obecnych 21 posłów, w tym Ryszard Petru, na prośbę Gasiuk-Pihowicz poddała się ona wotum zaufania. W wyniku głosowania otrzymała 18 głosów za w tajnym głosowaniu, dwa przeciw, jeden głos niewypełniony" - oznajmiła Lubnauer 10 maja na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak oceniła, oznacza to "silny mandat" dla Gasiuk-Pihowicz. "To jednoznaczna deklaracja klubu, że chcą, żeby Gasiuk-Pihowicz była przewodniczącą klubu, to powinno uciąć wszelkie dalsze spekulacje. Oznacza to, że sytuacja w klubie jest spokojna" - podkreśliła szefowa Nowoczesnej. Gasiuk-Pihowicz podziękowała członkom klubu Nowoczesnej za zaufanie. "Głosowanie pokazało, że Nowoczesna jest jeszcze bardziej skupiona wokół wspólnych wartości" - oceniła.

Czytaj także: Lubnauer o Petru: jeśli ma wystąpić z Nowoczesnej, to jak najszybciej

W czwartek (10 maja) wieczorem rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska w wydanym oświadczeniu przyznała, że przed miesiącem pojawił się wniosek o odwołanie ze stanowiska szefowej klubu Kamili Gasiuk-Pihowicz. Został on złożony przez Joannę Scheuring-Wielgus 10 kwietnia, ale - zastrzegła Henning-Kloska "jeszcze tego samego dnia został wycofany przez wnioskodawców".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA