REKLAMA

Kamiński: Kaczyński szykuje się do roli naczelnika państwa

  • Autor: TM
  • 31 sierpnia 2015 07:54
Kamiński: Kaczyński szykuje się do roli naczelnika państwa To Jarosław Kaczyński "pociąga za sznurki"- uważa Kamiński. Fot. pis.org.pl

Jarosław Kaczyński szykuje się do objęcia funkcji niekonstytucyjnego naczelnika państwa, twierdzi sekretarz stanu w kancelarii premiera Michał Kamiński w wywiadzie dla "Polski The Times".

Deklaracje prezydenta Andrzeja Dudy, a także kandydatki na urząd premiera Beaty Szydło nie zostawiają żadnych wątpliwości, że to Jarosław Kaczyński "pociąga za sznurki", uważa Kamiński.

Ilustruje to choćby niewpuszczenie skutecznego rzecznika kampanii Dudy i Szydło na listy wyborcze.

"PiS nie jest partią normalną"

Ponieważ PiS nie jest partią normalną, tylko partią wodzowską, w której wódz co jakiś czas żąda ofiary od ludzi, których lubi upokarzać, to takie rzeczy są na porządku dziennym - twierdzi Kamiński.

I dodaje, że "w tym nie ma nic nielogicznego. Jarosław Kaczyński pokazał: Ja tu rządzę! Możecie być skuteczni, możecie pracować dla Dudy, dla Szydło, ale to ja ustawiam klocki w tej grze".

"PiS nie znajdzie koalicjanta"

Zdaniem Kamińskiego nawet w przypadku wygrania wyborów PiS nie znajdzie koalicjanta, "bo koalicjanci PiS kończą w więzieniach albo w kajdanach CBA, o czym przekonali się już niejedni". W związku z tym jest przekonany, "że ludzie z elementarnym instynktem samozachowawczym będą się od koalicji z PiS trzymać z daleka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Misiu 2015-08-31 21:09:18
    Kaczynski zawsze, ale to zawsze dziala na zamowienie z Rosji, czy ludzie w Polsce nie widza tej wspolczesnej Targowicy?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA