REKLAMA

Kamiński zapowiada powstanie nowego klubu w Sejmie

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: pt
  • 08 sierpnia 2016 20:09
Kamiński zapowiada powstanie nowego klubu w Sejmie Michał Kamińskie (fot.mat.prasowe)

Michał Kamiński, były poseł Platformy Obywatelskiej, zapowiedział, że po wakacjach, wraz z innymi wykluczonymi parlamentarzystami PO, założy w Sejmie nowe koło poselskie.

Kamiński mówił na antenie TVN24, że posłowie chcą być głosem "racjonalnej, centrowej, ale twardej opozycji wobec PiS".

Ma to być reakcja na zwrot w prawo, jakiego dokonuje Platforma pod rządami Grzegorza Schetyny.
Kamiński mówił, że opozycja może wygrać z PiS tylko wtedy, jeżeli będzie zjednoczona i przedstawi inną wizję państwa, a nie będzie się wpisywać w wizję partii Jarosława Kaczyńskiego, w ich język.

- Próba wymyślenia PiS-u bis i obchodzenia go z prawej strony jest groźne dla Polski i będzie nieskuteczne - dodał Kamiński.

Kamiński nie wykluczył też, że do nowego koła dołączą kolejni politycy Platformy Obywatelskiej, w tym Stefan Niesiołowski.

O przewodniczącym PO, Kamiński powiedziała: - Grzegorz Schetyna kłóci się wewnątrz partii i na zewnątrz. Ja nie chcę wchodzić w tę retorykę. Nie pasuję też do skrętu w prawo, bo cała życiowa ewolucja zwróciła mnie do centrum - mówił dalej.

Poza Platformą są obok Kamińskiego, Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski. Decyzje o ich wykluczeniu podjął pod koniec lipca zarząd krajowy Platformy. Z PO wykluczony został też radny sejmiku lubuskiego Tomasz Możejko.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pani_w_okularach 2016-08-09 13:52:03
    Nowy klub "Pajace 2016" ? Misek się zbłaźnił, teraz szuka podobnych kretynó, powodzeniaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA