REKLAMA

Kandydaci PO rezygnują

  • Autor: WGK
  • 14 września 2015 14:29
Kandydaci PO rezygnują Jacek Kozaczyński w ostatnich wyborach uzyskał mandat z drugiego miejsca na liście

Najpierw Andrzej Kania, który przeszedł do Zjednoczonej Prawicy i zrezygnował z kandydowania do Sejmu. Teraz poseł Jacek Kozaczyński oraz Michał Mazowiecki, syn nieżyjącego byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

Jacek Kozaczyński, poseł i przewodniczący siedleckich struktur PO, opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym podziękował swoim dotychczasowym wyborcom i zaproponował by jego miejsce – trzecie na siedlecko-ostrołęckiej liście PO – przekazać Marcie Sosnowskiej. Uznał, że skoro Siedlce reprezentuje czterech kandydatów, nie ma szans, by wszyscy weszli do parlamentu. Dokładnych powodów rezygnacji nie podał, nie chcą, by jego decyzja była wykorzystywana politycznie. Poinformował jednak, że pismo z obszernymi wyjaśnieniami zdeponował u notariusza. Zostanie ono opublikowane po zakończeniu wyborów.

Według „Rzeczpospolitej” PO spodziewa się zmniejszenia liczby mandatów w okręgu siedlecko-ostrołęckim – dziś ma trzy mandaty. Niewykluczone, że na decyzję Jacka Kozaczyńskiego miało wpływ przeniesienie na trzecią pozycję na liści – drugie otrzymała Jolanta Hibner, która została przesunięta z Radomia, by zrobić miejsce Ludwikowi Dornowi.

Więcej rezygnacji

Michał Mazowiecki zrezygnował z, jak twierdzi, powodów osobistych. Fragment jego oświadczenia cytuje „Polityka”: „Zwracam się za Państwa pośrednictwem i informuję, że w związku z ważnymi sprawami osobistymi rezygnuję z udziału w kampanii wyborczej, a tym samym wycofuję swój udział w nadchodzących wyborach. Chcę mocno podkreślić, że nie wycofuję swojego poparcia dla kandydatów na posłów i senatorów Komitetu Wyborczego PO. Moja rezygnacja nie ma związku z bieżąca polityką, są to wyłącznie ważne względy osobiste”.

Sama kandydatura była dość nieoczekiwana - Michał Mazowiecki wcześniej nie angażował się w działania polityczne.

Andrzej Kania podkreślił, że nie odpowiada mu przejście PO w lewą stronę sceny politycznej i odejście od ideałów konserwatywno-liberalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA