REKLAMA

Kandydat Nowoczesnej krytykuje TVP za sylwestra

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 12 października 2015 13:39
Kandydat Nowoczesnej krytykuje TVP za sylwestra Grzegorz Furgo, kandydat Nowoczesnej na spotkaniu ze studentami w Gdańsku. Foto: nowoczesna.org

- Należy odpolitycznić media publiczne - mówił kandydat Nowoczesnej, numer jeden na liście gdyńsko-słupskiej. W czasie spotkania ze studentami w Gdańsku odniósł się do stanu finansowania kultury w Polsce.

W myśl obecnych rozwiązań wydaje się potężne kwoty na jednodniowe imprezy, w rodzaju sylwestra. Kandydat mocno skrytykował taki stan rzeczy. W jego ocenie istnieje poważna dysproporcja między okazjonalnymi inicjatywami, a systemowym wspieraniem finansowym kultury. Furgo chce zmian w tym modelu.

Nowoczesna w wyborach

 Furgo pytany przez uczestników spotkania o prognozy wyborcze, nie chciał spekulować. Zachęcił wszystkich do uczestnictwa w wyborach.

 - Pytania o spodziewany wynik wyborczy będą tylko hipotezą, ale warto wskazać na sondaże, które dają dużą nadzieję na naprawdę dobry wynik - mówił w niedzielę, 11 października w auli wyższej Szkoły Ateneum w Gdańsku Grzegorz Furgo.

 Sylwetka

Grzegorz Furgo jest aktywistą społecznym, zajmuje się organizacją wielu pomorskich spotkań o tematyce kulturalnej i ekonomicznej. Jest organizatorem spektakli teatralnych i muzycznych. Doświadczenie polityczne gromadzi od niedawna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA