REKLAMA

Kara pół roku więzienia w zawieszeniu i grzywna dla byłego posła

  • Autor: PAP/JS
  • 17 czerwca 2016 15:05
Kara pół roku więzienia w zawieszeniu i grzywna dla byłego posła Chodzi o zdarzenia z października 2013 r., gdy Wipler z kolegami bawił się w kilku stołecznych klubach (Przemysław Wipler, fot.youtube.com)

Karę pół roku więzienia w zawieszeniu, grzywnę i obowiązek przeproszenia policjantów wymierzył Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście b. posłowi Przemysławowi Wiplerowi za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów.

"To nie była obrona ze strony pana Wiplera, bo to on był osobą wulgarną, eskalującą przemoc. Nie był to bierny, a czynny opór" - mówił w ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Ermich. Podkreślił, że działanie Wiplera było "bezzasadnym wtrąceniem się do legalnej interwencji policji". "Ludzie po alkoholu robią rzeczy, których na trzeźwo by nie zrobili" - dodał sąd.

Chodzi o zdarzenia z października 2013 r., gdy Wipler z kolegami bawił się w kilku stołecznych klubach, a w godzinach nocnych wyszedł przed klub i przeszkodził policjantom interweniującym w sprawie bójki. Skończyło się na tym, że to Wipler został zatrzymany, znalazł się w izbie wytrzeźwień, na komendzie policji i w szpitalu.

On sam twierdził, że był nie sprawcą, lecz ofiarą działań policji. Przyznał, że alkomat wykazał u niego 1,4 prom. alkoholu we krwi. Ani w piątek (17 czerwca), ani w czasie przeznaczonym na ostatnie słowo przed wyrokiem, Wipler nie skorzystał z prawa obecności w sądzie.

Czytaj też: PiS planuje zmiany liderów w regionach

Prokurator wnosił dla niego o karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 10 tys. zł grzywny, publikacji pisemnych przeprosin w miesięczniku wydawanym przez Komendę Główną oraz podania wyroku do publicznej wiadomości.

Sąd uznał, że adekwatna będzie kara 6 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata. Nakazał też mu zapłatę grzywny, przeproszenie funkcjonariuszy i pokrycie kosztów ich prawnika. Wyrok jest nieprawomocny. Na ławach dla publiczności przysłuchiwało mu się kilkunastu kolegów pokrzywdzonych funkcjonariuszy, niektórzy w mundurach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA