REKLAMA

Karczewski: 16 grudnia posłanki PiS były zaatakowane przez posłów PO

 • Autor: PAP/JS
 • 10 stycznia 2017 21:07
Karczewski: 16 grudnia posłanki PiS były zaatakowane przez posłów PO Jak mówił Karczewski, podczas posiedzenia klubu politycy PiS rozmawiali również o tym, co wydarzyło się 16 grudnia (fot. Stanisław Karczewski/twitter)

• Posłanki PiS w trakcie posiedzenia klubu we wtorek (10 stycznia) poinformowały, że zostały zaatakowane 16 grudnia przez posłów PO - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski w TVP Info.
• Jak dodał, dowiedział się o tym po raz pierwszy, podobnie jak prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Karczewski pytany o to, jakie tematy były poruszane podczas wtorkowego posiedzenia klubu PiS odpowiedział, że rozmowy dotyczyły aktualnej sytuacji politycznej, tego, co dzieje się w Sejmie oraz tego, jak w środę będą wyglądały obrady Sejmu. "Jutro odbędzie się 34. posiedzenie Sejmu o godz. 12, a kolejne posiedzenie Senatu o godz. 9" - zapowiedział marszałek Senatu.

Jak mówił Karczewski, podczas posiedzenia klubu politycy PiS rozmawiali również o tym, co wydarzyło się 16 grudnia. "Muszę powiedzieć, że jestem zbombardowany szokującymi informacjami od pań posłanek, które były zaatakowane przez posłów Platformy. Po raz pierwszy się o tym dowiedziałem, po raz pierwszy dowiedział się o tym również prezes Kaczyński, to dla mnie sytuacja dramatyczna" - podkreślił.

Marszałek Senatu nie chciał powiedzieć, która posłanka miała zostać zaatakowana przez polityków PO. "Jest to zdarzenie, które jest bulwersujące i absolutnie musi być wyjaśnione przez prokuraturę" - ocenił. Dopytywany, czy był to atak słowny czy fizyczny odpowiedział: "i taki, i taki". Zaznaczył, że do tego ataku miało dojść poza budynkiem Sejmu.

Według informacji uzyskanych od posłów PiS uczestniczących w posiedzeniu klubu, była na nim mowa o atakach na posłanki Krystynę Pawłowicz, Józefę Hrynkiewicz i Joannę Lichocką.

"PO posuwa się już w tej chwili za daleko, już przekroczyła wszelkie możliwe granice, nie było sytuacji podobnej w Europie, kiedy mniejszość chce wprowadzić w Polsce liberum veto" - mówił Karczewski w TVP Info.

Ocenił, że PO łamie regulamin, ustawy, kodeks karny. "Nie można prowadzić debaty i dyskusji w takiej atmosferze" - dodał. "Wyciągnęliśmy obydwie ręce do PO i opozycji, opozycja, poza PO, przyszła na nasze spotkanie do Senatu, bardzo im dziękuję. Dziś również podziękowałem za telefon od pana przewodniczącego Schetyny" - mówił marszałek Senatu.

Jego zdaniem wtorkowa rozmowa liderów partii, z wyjątkiem PO, była "dobra, bardzo potrzebna". Jak mówił Karczewski, PiS zależało na porozumieniu, ale "swój front" zmienił przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru.

Marszałek Senatu dopytywany o "woltę Ryszarda Petru" ocenił, że mogło chodzić o "naciski jego kolegów partyjnych". "Choć mógłbym podejrzewać, że od początku pan przewodniczący miał taki plan, że trochę porozmawia, później się wycofa" - dodał marszałek.

Pytany, dlaczego spotkanie z liderami partii zostało zorganizowane przez niego, a nie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, odpowiedział: "dlatego że budżet jest już w Senacie".

Karczewski nawiązał również do propozycji zgłoszenia poprawek opozycji podczas rozpatrywania ustawy budżetowej przez Senat. Jak zaznaczył, były takie poprawki, "pod którymi by się nie podpisał", jednak niektóre poprawki Nowoczesnej i Kukiz'15, PiS chciało przyjąć. Dodał, że nie przeglądano poprawek PO, ponieważ przedstawiciele Platformy nie pojawili się na zorganizowanym przez niego spotkaniu.

Karczewski zadeklarował również, że najbliższe posiedzenie Sejmu w środę rozpocznie się w sali plenarnej. "Jaki będzie przebieg, tego nie wiem, zobaczymy" - dodał.

Zaapelował również do opozycji, żeby "pozwoliła funkcjonować Sejmowi, żeby Sejm powrócił do normalnego trybu".

Dopytywany, czy wykluczenie 16 grudnia z obrad posła PO Michała Szczerby przez marszałka Marka Kuchcińskiego było niefortunne odpowiedział, że zrobiłby to samo. "Nie można w ten sposób zwracać się do marszałka" - dodał. Jak podkreślił wypowiedź Szczerby nie była merytoryczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

 • ko$cielny 2017-01-11 09:07:43
  Czym ta banda, za nasze pieniądze się zajmuje ???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA