REKLAMA

Karczewski chwali program 500 plus i sprawdza, jak radzą sobie samorządy

  • Autor: PAP/JS
  • 01 kwietnia 2016 13:05
Karczewski chwali program 500 plus i sprawdza, jak radzą sobie samorządy Marszałek spotkał się z mazurskimi samorządowcami i obserwował w kilku urzędach jak przebiega przyjmowanie wniosków do programu Rodzina 500 plus (fot. Sławomir Kaczorek/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

• 1 kwietnia przejdzie do historii jako dzień, w którym rozpoczęliśmy inną politykę; politykę, w której w centrum jest rodzina - podkreślił marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS), który odwiedził na Mazurach samorządy realizujące program Rodzina 500 plus.
• Marszałek spotkał się z mazurskimi samorządowcami i obserwował w kilku urzędach jak przebiega przyjmowanie wniosków do programu Rodzina 500 plus. 

Jak ocenił na konferencji prasowej w Giżycku, pierwszy dzień funkcjonowania tego programu pokazał, że wbrew początkowym obawom samorządy są dobrze przygotowane. Marszałek jest przekonany, iż program będzie realizowany sprawnie, z korzyścią dla polskich rodzin.

Karczewski przyznał, że w niektórych miejscach tworzyły się kolejki, a część mieszkańców przyszła do urzędów jeszcze przed ich otwarciem, czyli przed godz. 7 rano. "To świadczy o tym, że jest bardzo duże oczekiwanie Polaków, że czekają na ten program i to nas bardzo cieszy, bo wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom" - powiedział.

Polityk PiS uważa, że uruchomienie programu rozwiąże wiele problemów, wpłynie na rozwój gospodarczy i z dnia na dzień poprawi stan finansów wielu polskich rodzin. Podkreślił, że inwestowanie w rodzinę jest spełnieniem zapowiedzi wyborczych jego partii. "1 kwietnia przejdzie do historii jako dzień, w którym rozpoczęliśmy inną politykę. Politykę, w której w centrum jest rodzina" - zapewnił.

Czytaj też: Ponad 20 tys. wniosków w programie 500 plus

Program Rodzina 500 plus, który wprowadziła ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, przewiduje, że rodzinom, niezależnie od dochodów, wypłacane będzie świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko - do ukończenia przez nie 18 lat. Mniej zamożne rodziny będą mogły otrzymać świadczenie również na pierwsze dziecko.

Świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus będą wypłacać gminy. Wnioski można składać w formie papierowej lub online, np. za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub przez internetową Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Na złożenie wniosku są trzy miesiące. Aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 kwietnia, wniosek należy złożyć do 1 lipca włącznie. Po tym okresie będzie ono wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Według szacunków MRPiPS z programu skorzysta 2,7 mln rodzin w całym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA