REKLAMA

Karczewski: Dotknęła mnie wypowiedź Tuska nt. polskiego budżetu

  • Autor: PAP/JS
  • 13 stycznia 2017 18:40
Karczewski: Dotknęła mnie wypowiedź Tuska nt. polskiego budżetu Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (fot.: facebook.com)

Bardzo mnie dotknęła wypowiedź szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na temat polskiego budżetu; wpisał się on w kampanię politycznej krytyki polskiego rządu i parlamentu; jestem zaskoczony i bardzo zniesmaczony - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski odniósł się do środowej wypowiedzi szefa Rady Europejskiej, byłego premiera Donalda Tuska, który ocenił, że sytuacja w Sejmie wymaga szybkiego i pozytywnego rozwiązania, także ze względu na pozycję Polski w Europie. "Każdy, kto będzie miał na przykład złą wolę, albo kto będzie chciał bardzo dociekliwie zbadać prawną sytuację Polski z tym właśnie dwuznacznie uchwalonym budżetem, będzie miał mocne argumenty" - powiedział Tusk.

"Mnie bardzo dotknęła wypowiedź pana Donalda Tuska, który również wpisał się w tę kampanię politycznej krytyki polskiego rządu i polskiego parlamentu. Jestem zaskoczony i zniesmaczony bardzo tą wypowiedzią" - podkreślił Karczewski. Jak zaznaczył, nie rozumie też argumentów m.in. posłów Nowoczesnej i PO, którzy mówią, że są wątpliwości co do legalności uchwalenia ustawy budżetowej na 2017 r.

Zdaniem marszałka twierdzenia i sugestie, że sposób w jaki uchwalano polski budżet może spowodować kłopoty finansowe Polski w strukturach europejskich, są zbyt daleko idące. "I wszyscy, którzy mówią o tym, działają na niekorzyść Polski, działają przeciwko polskim interesom" - oświadczył Karczewski.

W piątek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2017 rok. Sejm uchwalił ją 16 grudnia podczas posiedzenia w Sali Kolumnowej. Senat w środę nie zgłosił poprawek do budżetu na 2017 r. Uchwałę w tej sprawie poparli wszyscy obecni senatorowie PiS. Spośród 33 senatorów PO, 32 nie uczestniczyło w głosowaniu. W debacie senatorowie PO dowodzili, że "ten budżet nie istnieje".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pukpukwczoło 2017-01-13 18:58:53
    Tusk przyzwalał samym swoim na załatwienie wielu rzeczy w "białych rękawiczkach", to myśli że wszystko tak można aby łamać prawo a potem udawać legalność. A tu w tej sprawie panie Tusk, nikt nie działał w "białych rękawiczkach" a zgodnie z prawem, mimo, że pod pistoletem takich idiotów jak POkrętacze, "nowoczesna" i "kod".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA