REKLAMA

Karczewski i Ujazdowski o Misiewiczu: "Limit przypadków" został wyczerpany

 • Autor: GP
 • 06 lutego 2017 09:50
Karczewski i Ujazdowski o Misiewiczu: "Limit przypadków" został wyczerpany Były polityk PiS mocno ocenił byłego rzecznika MON. - We wrześniu powiedziałem, że to jedno wielkie nieszczęście - mówił Kazimierz Michał Ujazdowski (fot.:Kazimierz Michał Ujazdowski/facebook.com)

• Nie milkną komentarze dotyczące zachowania Bartłomieja Misiewicza, po tym jak nazwisko młodego rzecznika zniknęło ze stron MON.
• Dla Marszałka Senatu wyolbrzymione przygody rzecznika MON szkodziły rządowi, co wymusiło działania Antoniego Macierewicza.
• Kazimierz Michał Ujazdowski, były polityk PiS, bardziej kategorycznie podchodził do tematu.
• - Jest duża grupa młodych ludzi, którzy chcieliby służyć Polsce. Niekiedy nie mogą, bo kanały awansu są zamknięte. Jeśli widzą taki przypadek, to to tylko ich zniechęca - mówił w telewizji Ujazdowski.

W poniedziałek (6 lutego) odmienne oceny osoby Bartłomieja Misiewicza zaprezentowali politycy PiS, jeden kluczowy dla partii dzisiaj, drugi już były polityk formacji. Przypomnijmy, że po mnogości publikacji medialnych dotyczących rzecznika MON, jego nazwisko zniknęło se strony resortu. Sam Misiewicz ma przebywać na urlopie.

Karczewski o Misiewiczu

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ocenił, że o ile nie miał zastrzeżeń do pracy Misiewicza, to limit wątpliwych sytuacji wokół osoby młodego rzecznika "został wyczerpany".

- One szkodzą nam wizerunkowo i są zupełnie niepotrzebne - stwierdził w rozmowie politycznej na antenie radia RMF FM Karczewski. - Część została w znacznym stopniu wykreowana przez media i nagłośniona w nadmiernym stopniu, ale uważam, że minister Antoni Macierewicz podejmie (kroki).

Karczewski wspomniał, że w poniedziałek zorganizowana zostanie konferencja, na której powinno się zapytać Macierewicza o przyszłość Misiewicza.

Czytaj: Czy Misiewicz jechał służbowym samochodem?

- Myślę, że minister już niebawem poinformuje o swoich decyzjach - stwierdził senator.

Okiem byłego polityka PiS

Eurodeputowany Kazimierz Michał Ujazdowski (który odszedł z PiS)  podszedł do tematu w poniedziałek odrobinę inaczej. 

- We wrześniu powiedziałem, że to jedno wielkie nieszczęście - przypomniał w TVN 24 swoją ocenę Misiewicza sprzed blisko pół roku polityk. - Mogę tylko mieć nadzieję, że dobiega końca publiczna kariera tego młodego człowieka, bo to nie tylko obciąża obóz rządzący, ale obniża zaufanie obywateli do państwa, tego typu ekstrawagancja.

- Jest duża grupa młodych ludzi, którzy świetnie się uczą, chcieliby służyć Polsce. Niekiedy nie mogą, bo kanały awansu są zamknięte. Jeśli widzą taki przypadek, to to tylko się zniechęcą - stwierdził Ujazdowski.

Bartłomiej Misiewicz zogniskował wokół siebie uwagę opinii publicznej w drugiej połowie 2016 roku, gdy stał się członkiem Rady Nadzorczej spółki Skarbu Państwa, była to Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ). Równie szybko, jak znalazł się w składzie tego ciała został z niego odsunięty. Ponadto media tropiły jego pracę w gabinecie politycznym MON i akcentowały niezręczności w jakich miał udział.

Status Misiewicza

4 lutego rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował o rozmowie szefowej rządu z ministrem obrony narodowej podczas sobotniego briefingu w Jasionce. Dziennikarze pytali Bochenka, dlaczego ze strony internetowej MON zniknęły informacje o Misiewiczu i czy jego funkcja w MON się nie zmieniła.

Czytaj: Cyberprzestępczość oczami rzecznika rządu

- Pani premier Beata Szydło rozmawiała z ministrem obrony narodowej panem Antonim Macierewiczem m.in. na temat pana Bartłomieja Misiewicza. Pan minister wie, co zrobić w tej sprawie, są określone ustalenia. Czekamy. Tutaj akurat polityka kadrowa, jeśli chodzi o ministerstwa, leży po stronie szefów tych resortów - odpowiedział rzecznik.

Po południu w sobotę na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że Misiewicz "przebywa na urlopie" i że w pełnieniu obowiązków szefa gabinetu politycznego zastępuje go Krzysztof Łączyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA