REKLAMA

Karczewski: Kongres PiS podsumuje dobre dwa lata

  • Autor: GP/PAP
  • 29 maja 2017 10:40
Karczewski: Kongres PiS podsumuje dobre dwa lata Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (fot.twitter.com/StKarczewski)

Marszałek Senatu liczy, że kongres PiS będzie "podsumowaniem dobrych dwóch lat" i otworzy PiS na nadchodzące wybory samorządowe i parlamentarne.

• Marszałek Senatu jako cel PiS-u stawia wygranie wyborów w Warszawie. Nie szczędzi przy tym krytyki wobec opozycji.

• W Warszawie spekuluje się o kilku mocnych nazwiskach, które będą ubiegać się o cztery lata w ratuszu stolicy.

W poniedziałek (29 maja) kluczowy polityk PiS, jakim jest Stanisław Karczewski, podzielił się z opinią publiczną swoimi oczekiwaniami wobec kongresu Prawa i Sprawiedliwości, który odbędzie się latem.

Polityk nie ukrywał w rozmowie Radia Zet, że będąca na półmetku kadencji parlamentarnej formacja chce i potrzebuje nowego impulsu do działania.

- Kongres to będzie podsumowanie dobrych dwóch lat - mówił Karczewski. - Będziemy mówili o tym, co chcielibyśmy zrobić i jakie zmiany wprowadzić w następnej kadencji Sejmu, czyli w latach 2019 do 2023. - Marszałek zaakcentował też, że o ile z perspektywy partii będzie mowa o przyszłości za dwa lata, to nie zapomną też o wyborach samorządowych. Za priorytet w 2018 roku PiS stawia sobie wygranie wyborów w Warszawie.

- Mam nadzieję, że wygramy wybory prezydenckie w Warszawie i będziemy ją zmieniać - dopowiedział polityk. - Platforma Obywatelska mówiła, że nigdy nie wygramy wyborów. Wygrywamy ostatnio wszystkie i te prezydenckie w stolicy również postaramy się wygrać - pozwolił sobie na odrobinę krytyki wobec retoryki PO senator.

Opozycja nie odda miasta bez walki

Warszawą rządzi PO, która ma zamiar wystawić mocne nazwisko polityczne w stolicy. Pewne jest, że kolejnego startu nie zaliczy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która po aferze reprywatyzacyjnej zapowiedziała wycofanie się z walki w 2018 roku.

Liderzy PO zapowiadają start posłów Rafała Trzaskowskiego lub Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W wyścigu w stolicy mają się jeszcze pojawiać nazwiska Jacka Sasina, Stanisława Tyszki, Ryszarda Kalisza (lewica), Ryszarda Petru, Barbary Nowackiej. Z ramienia PSL ma startować Jakub Stefaniak.

W kwietniowej rozmowie poseł PO Rafał Trzaskowski nie wykluczył, że wystartuje w stolicy. Mówił w Radiu Zet 24 kwietnia:

- Żaden poważny polityk nie wyklucza tego typu wyzwania. Trzeba w tej chwili zdobywać instrumenty, żeby w sposób skuteczny walczyć z Prawem i Sprawiedliwością.

Podkreślił, że "bardzo dobrych" kandydatów na ten urząd jest trzech w PO, a decyzję o wyborze jednego z nich podejmie wspólnie zarząd PO oraz Grzegorz Schetyna. - Wszyscy podejmiemy wspólną decyzję taką, żeby była najlepsza dla Warszawy - dodał.

Zapytany, czy uchyli się jeżeli zostanie wybrany na kandydata na prezydenta Warszawy odparł: "Generalnie nie uchylam się od odpowiedzialności".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • dobra zmiana 2017-05-29 13:05:40
    Dobre 2 lata? To na pewno chodzi o 2013 i 2014!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA