REKLAMA

Karczewski na prezydenta Warszawy? "Jeśli taka będzie decyzja kierownictwa PiS"

  • Autor: PAP/AH
  • 28 września 2017 15:04
Karczewski na prezydenta Warszawy? "Jeśli taka będzie decyzja kierownictwa PiS" Jeśli zostanę kandydatem, to przedstawię program dla warszawiaków i Warszawy - deklaruje Karczewski. (Fot. Arch. Sejm)

Jeśli będzie decyzja kierownictwa PiS, to zdecyduję się na start w wyborach na prezydenta Warszawy; kandydat na prezydenta Warszawy powinien mieć wizję rozwoju stolicy i ja ją mam - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Karczewski powiedział w ub. tygodniu, że jest rozpatrywany, jako jeden z kandydatów PiS na prezydenta Warszawy. Zaznaczył, że decyzja, kto będzie kandydatem PiS na to stanowisko jeszcze nie została podjęta.

Karczewski pytany, czy byłby gotów zamienić fotel marszałka Senatu na rzecz objęcia funkcji prezydenta stolicy, odparł: "Jeśli będzie taka decyzja kierownictwa partii, to zdecydowałbym się na start w wyborach. Jeśli zostałbym wybrany, zrezygnowałbym oczywiście z funkcji marszałka Senatu i mandatu senatora".

Dopytywany, czy czuje się dobrze przygotowany, aby pełnić funkcję prezydenta miasta, Karczewski podkreślił, że w przeszłości był samorządowcem.

- Bardzo dobrze wspominam ten czas, myślę, że prezydent Warszawy powinien mieć wizję rozwoju Warszawy, powinien ją czuć, znać i kochać. Myślę, że wszystko to mam, ponieważ z Warszawą jestem i zawsze byłem mocno związany. Problemy Warszawy są mi znane i mam bardzo wiele pomysłów na ich rozwiązanie - powiedział marszałek Senatu.

Karczewski nie chciał odpowiedzieć na pytanie, jaki byłby jego główny postulat, jako kandydata w wyborach na prezydenta stolicy.

- Nie będę teraz mówił, jeśli zostanę kandydatem, to przedstawię program dla warszawiaków i Warszawy - zadeklarował.

Podkreślił, że sprawowanie urzędu prezydenta Warszawy jest "zadaniem zbiorowym". "Jest lider - prezydent, który ma swoich zastępców i współpracowników. Już nawet mam na myśli osoby ogólnie znane i znające Warszawę, które chciałbym zaprosić do współpracy" - powiedział Karczewski.

Pytany, czy innymi kandydatami PiS, branymi pod uwagę są: szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki oraz poseł zasiadający w komisji śledczej ds. Amber Gold Jarosław Krajewski, marszałek odpowiedział, że "też pewnie będą brani pod uwagę w ostatecznym wyborze kandydata" na prezydenta stolicy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stacho G.-Stańczyk 2017-09-28 16:59:44
    Zanim uwaga najpierw cytata: "Pytany, czy innymi kandydatami PiS, branymi pod uwagę są: szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki oraz poseł zasiadający w komisji śledczej ds. Amber Gold Jarosław Krajewski, marszałek odpowiedział, że "też pewnie będą brani pod uwagę w ostatecznym wyborze kandydata" na prezydenta stolicy. " Czy z tego pytania nie przebija marzenie, aby ... pozbyć się z komisji sejmowych aktywnych jej uczestników, a szczególnie wicemin. Patryka Jakiego, który tak dotkliwie obnaża machinacje "osobistości" zmieszanych w ogromne przekręty w prywatyzacji mieszkań? Czy nie byłby to przecież typowy "kop w górę"przynajmniej w sensie uczestniczenia w większych możliwościach dochodowych? Uważam, że pana P. Jakiego nie należy "wyawansowywać" z komisji, chyba żeby Parlament odrestaurował Sąd Najwyższy Kryminalny ( z jego uprawnieniami), powołany 17.06.1794 przez Radę Najwyższą Narodową w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej i powołał P. Jaskiego na przewodniczącego tego sądu. Taki sąd jest nam b. potrzebny do szybkiego osądzenia wszelkich malwersantów i zdrajców. Ciekawych proszę do pogłębienia wiedzy w Wikipedii.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA