REKLAMA

Karczewski o ekshumacjach: Decyzja prokuratora; nie ma nic wspólnego z polityką

  • Autor: PAP/JS
  • 14 listopada 2016 15:28
Karczewski o ekshumacjach: Decyzja prokuratora; nie ma nic wspólnego z polityką Marszałek Senatu Stanisław Karczewski (fot.:facebook.com)

• Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział, że decyzja o przeprowadzeniu ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej jest decyzją prokuratora.
• Zaznaczył, że nie ma ona absolutnie nic wspólnego z polityką.

Karczewski był pytany na konferencji prasowej o rozpoczynające się ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej i głos sprzeciwu ze strony części rodzin ofiar.

Marszałek Senatu powiedział, że nie byłoby ekshumacji, gdyby "wszystkie czynności, które powinny być wykonane w przeszłości, były dokonane".

"To jest zaniechanie prokuratury, która prowadziła dochodzenie ws. katastrofy smoleńskiej" - powiedział Karczewski.

Podkreślił, że decyzja o ekshumacjach jest decyzją prokuratora.

"Nie będę komentował decyzji i rozporządzeń prokuratora. Na pewno nie jest tak, jak chciałaby tego, słuchałem dzisiaj takich żenujących wypowiedzi PO, że to jest działalność polityczna. Polityka nie ma do tego absolutnie nic wspólnego, to jest decyzja prokuratora i należy oddzielić te działania prokuratury, wymiaru sprawiedliwości od decyzji czy dyskusji politycznych" - powiedział Karczewski.

Dopytywany był, co może wnieść obecność przy ekshumacjach przedstawicieli podkomisji, którą MON powołało do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. "To jest tylko i wyłącznie domena prokuratury, kto może być przy ekshumacjach" - odpowiedział krótko Karczewski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA