REKLAMA

Karczewski o roku prezydentury Andrzeja Dudy: aktywna, wyjście spod żyrandola

  • Autor: PAP/JS
  • 03 sierpnia 2016 12:52
Karczewski o roku prezydentury Andrzeja Dudy: aktywna, wyjście spod żyrandola Marszałek Senatu Stanisław Karczewski chwali rok urzędowania Andrzeja Dudy jako prezydenta (fot. Stanisław Karczewski/twitter)

• Marszałek Senatu Stanisław Karczewski chwali rok urzędowania Andrzeja Dudy jako prezydenta.
• Zwraca uwagę m.in. na jego aktywną politykę zagraniczną, sukces szczytu NATO.
• - To wyraźne wyjście prezydenta spod żyrandola, to prezydentura zdecydowanie lepsza dla Polski i Polaków - mówi.

W sobotę (6 sierpnia) mija rok od złożenia przez Andrzeja Dudę przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym. 6 sierpnia 2015 roku rozpoczął on pięcioletnią kadencję na stanowisku prezydenta RP.

Marszałek Senatu pytany na  briefingu prasowym o obietnice wyborcze prezydenta, podkreślił, że została zrealizowana większość z nich, m.in. ta dotycząca wprowadzenia programu Rodzina 500 plus.

- Program 500 plus wprowadziliśmy od 1 kwietnia tego roku, ale tak naprawdę efekty tego są widoczne, efekty związane z tym, że w naszej świadomości ta ustawa już funkcjonuje dużo wcześniej, właśnie od czasu, kiedy była mowa o tym w kampanii wyborczej. Mamy już w tej chwili więcej rodzących się dzieci, mamy już w tej chwili wyraźne ożywienie gospodarcze, spadek bezrobocia - zauważył Karczewski.

Czytaj też: Rosyjska prasa: Czeka nas III wojna światowa?

Jednocześnie zwrócił uwagę, że Andrzej Duda jest bardzo aktywnym prezydentem. - Odbył wiele wizyt zagranicznych, prowadzi bardzo aktywną politykę zagraniczną. Wpisał się bardzo dobrze i bardzo aktywnie w organizację szczytu NATO w Warszawie. To jest wielki sukces i pana prezydenta Andrzeja Dudy i rządu pani premier Beaty Szydło, dotyczący efektów tego szczytu NATO w Polsce. Ja oceniam bardzo dobrze ten rok, ten rok niezwykle aktywny - podkreślił.

- Jeśli mógłbym powiedzieć w skrócie jest to wyraźne wyjście prezydenta spod żyrandola i bardzo aktywne spotkania z mieszkańcami, z Polakami. Jest to prezydentura odmienna, inna, zdecydowanie lepsza dla Polski i Polaków - oświadczył Karczewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2016-08-03 16:01:04
    Tato, chwalą nas. Wy mnie, a ja was!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA