REKLAMA

Karczewski: Pisanie takiego listu to zachowanie wichrzycieli

  • Autor: JP
  • 25 kwietnia 2016 22:20
Karczewski: Pisanie takiego listu to zachowanie wichrzycieli - List jest zupełnie niepotrzebny - uważa Stanisław Karczewski. (Fot.: TVN)

- W naszej sytuacji geopolitycznej nie powinno się takich listów pisać - tak marszałek Senatu Stanisław Karczewski ocenił otwarty list, w którym m.in. byli prezydenci apelują o zachowanie zasad demokratycznych w Polsce.

- To uporczywy powrót do władzy. Trzem panom prezydentom widocznie brakuje tego, co minęło - powiedział w TVN24 Stanisław Karczewski.

Listy byłych prezydentów ocenia bardzo źle.

- W naszej sytuacji nie powinno się takich listów pisać. Powinni raczej przedstawić swoją propozycję, zwrócić się do marszałka i obniżyć temperaturę sporu politycznego. To byłoby zachowanie mężów stanu. A tak – jest zachowanie wichrzycieli politycznych. W polityce nie powinno używać się takiego języka, języka agresji. Powiedzenie mówi, że stary samochód jedzie głośno i coraz gorzej. List jest zupełnie niepotrzebny - uważa Karczewski.

Zaznaczył również, że zmiany, które wprowadza PiS, nie są dla byłych prezydentów, tylko dla ludzi.

Według sygnatariuszy listu, rządzący wybrali konfrontację ze wspólnotą euroatlantycką. "Spór w sprawie Trybunału realnie grozi ograniczeniem praw członkowskich w UE."

W liście wyrażono uznanie i szacunek dla odpowiedzialnej, godnej postawy m.in. sędziów TK i innych sądów, a także dla Komitetu Obrony Demokracji, który - jak napisano - stał się ośrodkiem koordynującym ruchu obywatelskiego sprzeciwu. Autorzy listu wyrazili też uznanie wspólnocie euroatlantyckiej i UE za "jej zaangażowanie na rzecz ochrony praworządności i demokracji w naszym państwie".

Pod listem podpisali się b. prezydenci: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski; b. szefowie MSZ: Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Olechowski, Radosław Sikorski; b. opozycjoniści: Ryszard Bugaj, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis, Jerzy Stępień.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • ola 2016-04-26 13:19:02
    Tylko gorszy sort Polaków szukał sprzymierzeńców u wrogów i konkurentów Polski!!! Czy tak musi być nadal...
  • Monika 2016-04-26 13:13:31
    PO-PSL-SLD i PO-NOWOCZESNA to JEDNO!!! ...Wszystkie ANTYPOLSKIE-UGRUPOWANIA normalnie AGENCI!!! Dobrze wiedzą że PIS będzie chciał po rozliczać tych AFERO-OSZUSTÓW!!! I większości z NICH pozbawić FORTUN dorobionych na KRZYWDZIE ludzkiej! Dla NICH to BYĆ albo NIE BYĆ! Za dużo NAKRADLI,a PIS che im to teraz ODEBRAĆ!!! NA TO ZGODY ( PO-PSL-SLD-KOD,TK i PO-NOWOCZESNA) nie MOŻE BYĆ!!! Podpisali kwaśśniewski-komunista,"tw"bolek-sprzedawczyk,szogun-komoruski!!! !!!!!!!!!!! Trzeba ich (rząd Pis-u) OBALIĆ i KONIEC!!!!!!! Tak jak w 1992 r.RZĄD Olszewskiego i ZA CO!? Bo CHCIAŁ rozliczać KOMUNISTÓW i ZŁODZIEJI!!!! PozdrawiamREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA