REKLAMA

Karczewski: Prof. Morawski nie powinien wypowiadać się w imieniu rządu

  • Autor: PAP/JP
  • 16 maja 2017 12:14
Karczewski: Prof. Morawski nie powinien wypowiadać się w imieniu rządu - Te wypowiedzi były zbyt daleko idące - powiedział Stanisław Karczewski. (Fot.: Stanisław Karczewski/Twitter)

- Sędzia TK prof. Lech Morawski nie powinien wypowiadać się w imieniu polskiego rządu, jego słowa były zbyt daleko idące; na pewno dojdzie do rozmowy prezes TK Julii Przyłębskiej z sędzią Morawskim - stwierdził marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Stanisław Karczewski był pytany na briefingu w Senacie o niedawną wypowiedź Lecha Morawskiego podczas konferencji "The Polish constitutional crisis and institutional self-defence" (Polski kryzys konstytucyjny a samoobrona instytucji), która odbyła się w ubiegłym tygodniu na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Oksfordzie.

- Na pewno pan sędzia nie powinien wypowiadać się w imieniu rządu i Trybunału Konstytucyjnego. Był na konferencji naukowej, powinien więc przedstawić swoje poglądy naukowe, wyniki badań, czy przekazać swoje doświadczenia - powiedział marszałek Senatu.

- Natomiast te wypowiedzi były zbyt daleko idące i na pewno dojdzie do rozmowy szefowej Trybunału, pani prezes z panem sędzią. Zobaczymy jakie będą efekty tej rozmowy, która na pewno przeprowadzą pani prezes z panem sędzią - dodał.

Według Onet.pl Morawski mówił na konferencji w Oxfordzie, że "czołowi polscy politycy są skorumpowani".

- Sędziowie są skorumpowani, włącznie z członkami Trybunału Konstytucyjnego i sędziami Sądu Najwyższego. Możemy pokazać bezdyskusyjne dowody - przytacza Onet wypowiedź Morawskiego.

Portal napisał też m.in., że Morawski przekonywał, iż obecne reformy służą zwalczaniu panoszącej się korupcji oraz zadeklarował, że podczas dyskusji prezentuje stanowisko "tak krytykowanego" rządu. Swą deklaracją o reprezentowaniu rządu Morawski wprawił w osłupienie słuchaczy oraz że powiedział też, iż "to iluzja, że są apolityczni, neutralni sędziowie". Ponadto sędzia TK miał też stwierdzić, że "rząd polski jest przeciwny homoseksualistom, ale nie ściga ich prokuratura".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • czytelnik 2017-05-16 16:34:28
    Jak się tytuły "naukowe" zdobywało za kostkę masła od swoich kolesi, to takie są teraz skutki i "wiedza" "profesorska".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA