REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: Mirosław Pampuch faworytem Nowoczesnej w komisji ds. wyłudzeń VAT- u

  • Autor: PAP/JS
  • 15 września 2017 21:12
Katarzyna Lubnauer: Mirosław Pampuch faworytem Nowoczesnej w komisji ds. wyłudzeń VAT- u Mirosław Pampuch ukończył studia prawnicze w filii białostockiej Uniwersytetu Warszawskiego (fot. facebook)

Tak, mamy swojego faworyta. Myślę, że będzie to Mirosław Pampuch - poinformowała szefowa klubu Nowoczesna Katarzyna Lubnauer, odnosząc się do kwestii kandydatury przedstawiciela jej partii do komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT- u.

Lubnauer powiedziała w programie Graffiti na antenie Polsat News, że "mamy swojego faworyta" do komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT-u. "Myślę, że będzie to Mirosław Pampuch" - dodała.

Jak podkreśliła, kandydatura ta musi "jeszcze uzyskać akceptację całego klubu". W jej opinii Mirosław Pampuch ma odpowiednie predyspozycje do tego, by zasiąść w komisji ds. wyłudzeń VAT-u "i z tego co wie" jego "kandydatura jest bezkonkurencyjna".

Mirosław Pampuch ukończył studia prawnicze w filii białostockiej Uniwersytetu Warszawskiego. Był członkiem Platformy Obywatelskiej, w której bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski. Zawiesił członkostwo w PO przed wyborami samorządowymi w 2014 r.

Ponownie wystartował w wyborach parlamentarnych do Sejmu w 2015 r. Startował wtedy w okręgu olsztyńskim z pierwszego miejsca z listy Nowoczesnej. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 7787 głosów.

Kukiz'15 złożył w piątek do marszałka Sejmu projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych, podejmowanych celem zapobieżenia zaniżonym wpływom do budżetu państwa z podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego. Projekt zakłada, że komisja będzie badać okres od 2007 do 2017 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA