REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: Nie znam szczegółów porozumienia pomiędzy PO a Nowoczesną

  • Autor: PAP/JS
  • 23 listopada 2017 15:53
Katarzyna Lubnauer: Nie znam szczegółów porozumienia pomiędzy PO a Nowoczesną Katarzyna Lubnauer poinformowała, że nie zna szczegółów porozumienia zawartego pomiędzy PO a Nowoczesną. (Katarzyna Lubnauer, fot.facebook.com/katarzyna.lubnauer)

Nie znam szczegółów porozumienia zawartego pomiędzy PO a Nowoczesną dot. poparcia kandydatury Rafała Trzaskowskiego (PO) w wyborach na prezydenta Warszawy - powiedziała szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Nie było to ze mną uzgadniane - dodała.

Szefowie PO i Nowoczesnej: Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru poinformowali, że poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem obydwu partii na prezydenta Warszawy; członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej - kandydatem na wiceprezydenta stolicy. Politycy zapowiedzieli też dalsze rozmowy w celu uzgodnienia kandydatów na prezydentów innych miast, zadeklarowali że są otwarci na współpracę z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi.

Lubnauer poinformowała, że nie zna szczegółów porozumienia zawartego pomiędzy PO a Nowoczesną. "Jak łatwo się domyślić, w tej chwili jesteśmy kontrkandydatami w wyborach na szefa Nowoczesnej, w związku z tym, nie było to ze mną uzgadniane" - mówiła.

W jej ocenie, dla dobra Polski, powinno dojść do jak najszerszego porozumienia koalicyjnego opozycji na potrzeby wszystkich miast wojewódzkich i sejmików, nie tylko pomiędzy PO i Nowoczesną, ale również pomiędzy innymi podmiotami na scenie politycznej. Dodała jednocześnie, że chciałaby wiedzieć, czy zawarte przez Petru i Schetynę porozumienie obejmuje inne, niż Warszawa, miasta oraz na jakich zasadach obejmuje ono wybory do sejmików wojewódzkich.

"Porozumienie dla Polski jest nam potrzebne, ale musi być na zasadach partnerskich, otwarte także na inne ugrupowania, z zachowaniem tożsamości wszystkich podmiotów, bo tylko takie porozumienie ma sens" - oceniła. Zdaniem Lubnauer takie porozumienie powinno też ujmować poparcie dla kandydatów Nowoczesnej na prezydentów miast: Michała Jarosa we Wrocławiu, czy Ewy Lieder w Gdańsku. "Nie wiem, czy to porozumienie zawierało te elementy, czy nie, po prostu nie znam jego kształtu" - oświadczyła.

Oceniając decyzję Petru o poparciu posła PO w wyborach w stolicy, szefowa klubu Nowoczesnej podkreśliła, że "bardzo ceni" Rafała Trzaskowskiego. "To polityk z dużym doświadczeniem, który może być dobrym kandydatem. Natomiast musimy zdać sobie sprawę, że nie zmieniło się nic, jeśli chodzi o to, że będzie miał problem związany z opinią o Platformie ze względu na dziką reprywatyzację" - tłumaczyła. "Jeżeli jest naszym wspólnym kandydatem, to udzielimy mu wszelkiego możliwego poparcia" - dodała.

Wskazała również, że decyzję Petru o zawiązywaniu porozumienia na dwa dni przed wyborami we władzach partii ocenią delegaci.

W sobotę (25 listopada) w Warszawie odbędzie się Konwencja krajowa Nowoczesnej, podczas której delegaci wybiorą przewodniczącego partii. O to stanowisko będą się ubiegać: obecny szef Ryszard Petru, szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz poseł Piotr Misiło. We wtorek z kandydowania zrezygnowali posłowie: Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Paweł Pudłowski; poinformowali, że poparli kandydaturę Katarzyny Lubnauer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Anita Bar 2017-11-24 21:08:02
    Pani Katarzynie Lubnauer chyba woda sodowa uderza do głowy.Zamiast łączyć dzieli opozycję,podważa decyzje które są najlepsze w tej chwili.Nie ulega wątpliwości,że R.Trzaskowski ma największe szanse na wygranie wyborów w Warszawie z PiS,więc jego kandydatura powinna być poparta bez względu na animozje czy ambicje!! Myślałam,że p.Katarzyna jednak jest politykiem z wyższej półki i się pomyliłam.Wypowiadając się coraz częściej krytykuje PO i wraca do ich rządów z poprzednich lat .To nie tędy droga,krytykując swego koalicjanta( były zapowiedzi o wspólnych działaniach i takie są nadzieje społeczeństwa) daje pole do wygrania PiS !!Jak ktoś nie potrafi zrezygnować z własnych ambicji na rzecz Polski,to niech nie zabiera się za politykę i nie mami ludzi dając im nadzieję a potem tę nadzieje brutalnie depcze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA