REKLAMA

Katarzyna Lubnauer o nominacji Ryszarda Petru na wiceprzewodniczącego Nowoczesnej

  • Autor: pap
  • 29 grudnia 2017 12:32
Katarzyna Lubnauer o nominacji Ryszarda Petru na wiceprzewodniczącego Nowoczesnej fot. Twitter

Przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer potwierdziła w piątek, że nie wskaże b. szefa partii Ryszarda Petru na wiceprzewodniczącego ugrupowania. - Z jego ust padło ostatnio tyle słów o mnie i o Nowoczesnej, że nie byłby to dobry pomysł - stwierdziła.

2 stycznia, na pierwszym posiedzeniu nowego zarządu Nowoczesnej, przewodnicząca partii ma poinformować, kto obejmie funkcję wiceszefów. Lubnauer nie wykluczyła, że początkowo powoła mniejszą liczbę wiceprzewodniczących, a później to grono zostanie powiększone.

Szefowa Nowoczesnej zapytana w radiowej Trójce, dlaczego nie wskaże Petru na wiceprzewodniczącego, powiedziała, że wykazał się on nielojalnością.

- Nawet jeżeli ma pewne pretensje do mnie, to mówienie nie najlepiej o partii jest błędem - stwierdziła.

B. szef Nowoczesnej i obecna przewodnicząca nie szczędzą sobie w ostatnim czasie uwag. W ubiegłym tygodniu Lubnauer stwierdziła m.in., że Petru zostawił w Nowoczesnej "pustą kasę", a Petru mówił np., że "liderem się jest, a przewodniczącym się bywa".

Lubnauer powiedziała w piątek, że "nie powinno być takiego dwugłosu w partii". "I takie ataki personalne na mnie i na Nowoczesną są błędem" - dodała.

Pytana, czy Petru jest dalej liderem Nowoczesnej Lubnauer odpowiedziała, że w Nowoczesnej jest wielu liderów. "Oprócz przewodniczącej, mamy 15 osób w zarządzie, jedną z nich jest Petru. Natomiast szefowa jest jedna, czyli ja" - podkreśliła.

Przewodnicząca Nowoczesnej, zwróciła uwagę, że Petru zadeklarował opracowanie programu konkurencyjnego do programu gospodarczego premiera Mateusza Morawieckiego. "Chciałabym, aby ten program stał się elementem debaty w Nowoczesnej. Pomysł na to, żeby stworzyć kontrprogram do programu premiera Morawieckiego jest dobrym pomysłem" - oceniła.

Dodała też, że nie żałuje decyzji o starcie w wyborach na przewodniczącą partii. "Widać to po sondażach, że zostało to dobrze odebrane przez naszych wyborców. Grudniowe sondaże są średnio o 3 proc. wyższe niż listopadowe" - zaznaczyła Lubnauer.

Petru, założyciel i b. szef Nowoczesnej przegrał na konwencji 25 listopada wybory na przewodniczącego swej partii. Na tej funkcji zastąpiła go Lubnauer - wcześniej szefowa klubu Nowoczesnej. W połowie grudnia Petru został wybrany do 15-osobowego zarządu partii. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA