REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: Pierwsze dwa lata to czarna plama na historii prezydentury Andrzeja Dudy

 • Autor: PAP/AT
 • 11 sierpnia 2017 09:05
Katarzyna Lubnauer: Pierwsze dwa lata to czarna plama na historii prezydentury Andrzeja Dudy Według Lubnauer, obywatele, którzy protestowali w ostatnich miesiącach na ulicach wypchnęli prezydenta do samodzielności (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Prezydentura Andrzeja Dudy jest pasywna. Mało jest inicjatyw własnych, mało jest działań, które powodują, że wpływają nowe projektu do Sejmu - powiedziała szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

• Jesteśmy w stanie wystawić własnego kandydata w wyborach prezydenckich - zadeklarowała Katarzyna Lubnauer.

• Jak oceniła, prezydentura Andrzeja Dudy, jest pasywna i ma więcej "minusów niż plusów".

• Zaznaczyła, że pierwsze dwa lata prezydenta Dudy to "czarna plama" na historii jego prezydentury.

• Według Lubnauer, obywatele, którzy protestowali w ostatnich miesiącach na ulicach wypchnęli prezydenta do samodzielności.

Posłanka Nowoczesnej była pytana w piątek w radiowej "Jedynce", czy widzi godnego rywala dla prezydenta Andrzeja Dudy w przyszłych wyborach prezydenckich. "Mówi się wiele o Donaldzie Tusku. Na pewno jesteśmy w stanie wystawić własnego kandydata. Natomiast Donald Tusk nie potwierdził swojej chęci kandydowania" - powiedziała Lubnauer.

Dopytywana, czy Tusk odniósł się do listu, wysłanego przez nią na początku sierpnia, Lubnauer powiedziała: "Logika polityczna, logika zdarzeń pokazuje, że my się kiedyś spotkamy, że kiedyś dojdzie do tego spotkania. Na razie nie ma odpowiedzi, ale jestem pewna, że będzie. Myślę, że (Tusk - red.) zastanawia się co z nim zrobić".

Czytaj też: Dwa lata prezydentury Andrzeja Dudy

Na początku sierpnia Lubnauer napisała do Tuska list, w którym przekonywała, że "w obliczu wyzwań i zagrożeń, które stoją przed Polską, warto konsolidować wszystkie proeuropejskie siły". Zaproponowała też byłemu premierowi spotkanie i rozmowę.

Lubnauer była też pytana o ocenę prezydentury Andrzeja Dudy. "Nie jest tajemnicą, że jest więcej minusów niż plusów. Natomiast możemy mówić o pewnej cezurze. Są nią trzy weta w stosunku do ustaw PiS" - powiedziała. Oceniła, że pierwsze dwa lata prezydenta Dudy to "czarna plama" na historii jego prezydentury.

Nowoczesna jest w stanie wystawić własnego kandydata w wyborach prezydenckich (Katarzyna Lubnauer, fot.Łukasz Kamiński/materiały prasowe)

Według Lubnauer, obywatele, którzy protestowali w ostatnich miesiącach na ulicach "wypchnęli prezydenta do samodzielności". "Samodzielności, która zaowocowała dwoma wetami ws. SN i KRS. Z drugiej strony spowodowała, że w tym konflikcie, który ostatnio ma miejsce między ministrem obrony Antonim Macierewiczem i prezydentem Andrzejem Dudą, jako zwierzchnikiem sił zbrojnych, widać dużo silniejszy głos prezydenta" - oceniła.

Jej zdaniem, prezydentura Andrzeja Dudy jest pasywna. "Mało jest inicjatyw własnych, mało jest działań, które powodują, że wpływają nowe projektu do Sejmu" - zaznaczyła Lubnauer.

Zdaniem posłanki Nowoczesnej, prezydent na wiele miesięcy "zdezerterował z funkcji zwierzchnika sił zbrojnych". "Teraz, kiedy pierwszy raz próbuje działać aktywnie, próbuje wymusić na ministrze Macierewiczu współpracę i słuchanie go, co więcej traktowanie go poważnie jako podmiotu, który współdecyduje w kwestiach związanych z obronnością, to widzimy jaki jest konflikt w obozie władzy" - oświadczyła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Czarownica na miotle 2017-08-11 22:56:55
  Tak i z pewnością wystawi skompromitowanego Tuska, bo takie rzeczy tylko e Polsce, gdzie bezczelność polityków sięga zenitu. Na szczescie Tusk nie będzie sie kompromitował, gdyż dobrze wie, ze naród polski na niego nie zagłosuje.
 • Wrona orła nie pokona 2017-08-11 22:44:30
  Do mysza: Bredzi, klepie, co jej sie podoba, a tłusty jęzor lata jak łopata. Na szczescie nikt normalny nie słucha oszołomów w jej stylu, opłacanych przez naszych sąsiadów zza Odry.
 • Adrian Długopis 2017-08-11 14:06:52
  Do qwert: Lepszy jeden odważny i nieustępliwy Petru niż dziesięciu Adrianów (chyba żeby w końcu okazali się Andrzejami)
 • qwert 2017-08-11 13:51:30
  myślę, że jak przystało na partię zaczynającą się od znaku kończącego zdanie, to przedstawiciele tej partii mają rzeczywiście jakąś bombę w zanadrzu. może kogoś pokroju biedronia albo rabieja? no bo petru już pokazał swoją głębię intelektualną a właściwie jej dno.
 • Jan 2017-08-11 10:04:47
  Niestety, obejmując Urząd Prezydent był nieprzygotowany, niedoświadczony, uległy, o problematycznych kompetencjach i psychologicznie chwiejny; miał i sadzę, że i ma nadal podobnych do siebie doradców, zarazem nie ma wpsoarcia partyjnego PiS. W żadnym razie nie usprawiedliwia to tego, co uczynił w ostatnich dwóch latach polskiej historii. Zmiana postawy Prezydenta RP w ostatnich tygodniach wstrzymała nieco niebezpieczną dla Polski polityke PiS, jednak Prezydent nie ma jeszcze ani takiej siły ani autorytetu, jakie należą się Prezydentowi RPREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA