REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: Pogłoski o śmierci liderów opozycji są przesadzone

  • Autor: PAP/AT
  • 17 sierpnia 2017 12:05
Katarzyna Lubnauer: Pogłoski o śmierci liderów opozycji są przesadzone Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna (fot.twitter.com/NewsPlatforma)

Jak to mawiał Mark Twain: pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone. Myślę, że podobnie pogłoski o śmierci liderów obecnych opozycji - stwierdziła szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

• Pogłoski o śmierci obecnych liderów opozycji są mocno przesadzone - stwierdziła Lubnauer.

• Zaznaczyła zarazem, że jeszcze jakiś czas temu Nowoczesna była kojarzona głównie z Ryszardem Petru, a teraz stała się już partią "z krwi i kości" z grupą liderów.

Lubnauer była pytana w TVP Info, w kontekście dyskusji o potencjalnych, nowych liderach opozycji, kto będzie "polskim Macronem", czy może to być właśnie ona, czy może inna posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

"Jak to mawiał Mark Twain: pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone. Myślę, że podobnie pogłoski o śmierci liderów obecnych opozycji są mocno przesadzone" - stwierdziła Lubnauer.

Odniosła się także do sondażu IPSOS dla OKO.press dotyczącego zmiany liderów PO i Nowoczesnej. Wynika z niego, że 38 proc. zwolenników Nowoczesnej uważa, że najlepszym liderem tej partii byłaby właśnie Lubnauer, a 36 proc. wskazało Gasiuk-Pihowicz. Ryszarda Petru jako najlepszego lidera Nowoczesnej wskazało 16 proc. badanych.

Ponadto według sondażu 28 proc. ankietowanych PO widzi Borysa Budkę jako nowego lidera; obecny przewodniczący Grzegorz Schetyna uzyskał 13 proc. poparcie.

"Miło mi, że tak dużo wyborców Nowoczesnej obdarza mnie zaufaniem i to jest bardzo ważne, żeby to zaufanie wykorzystać, jak najlepiej dla Nowoczesnej i dla Polski. Dla mnie ten sondaż świadczy o jednym, że staliśmy się już partią z krwi i kości, która ma już grupę liderów" - powiedziała Lubnauer.

Czytaj też: Zabawa w nazwiska może zgubić każdą partię

Stwierdziła, że jeszcze dwa lata temu prawdopodobnie nikt nie znał żadnej postaci w Nowoczesnej poza szefem ugrupowania Ryszardem Petru. "W tej chwili, jak widać bardzo wyraźnie, mamy Katarzynę Lubnauer, Kamilę Gasiuk-Pihowicz, Pawła Rabieja" - powiedziała szefowa klubu Nowoczesnej.

Dodała, że pojawia się też poseł Witold Zembaczyński, który jest przedstawiciele Nowoczesnej w sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold czy Joanna Scheuring-Wielgus, która walczy z hejtem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA