REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: Postaram się przekonać posłów Nowoczesnej, żeby wybrali Gasiuk-Pihowicz na szefową klubu

  • Autor: PAP/JS
  • 02 stycznia 2018 21:15
Katarzyna Lubnauer: Postaram się przekonać posłów Nowoczesnej, żeby wybrali Gasiuk-Pihowicz na szefową klubu Lubnauer wielokrotnie mówiła, że chce, aby na stanowisku przewodniczącej klubu zastąpiła ją Gasiuk-Pihowicz. (fot. Facebook)

Postaram się przekonać posłów Nowoczesnej, żeby na szefową klubu parlamentarnego wybrali Kamilę Gasiuk-Pihowicz - tak szefowa partii Katarzyna Lubnauer skomentowała propozycję Ryszarda Petru, żeby przewodniczącym klubu Nowoczesnej został Jerzy Meysztowicz.

Nowoczesną w pierwszej połowie stycznia czekają zmiany w klubie poselskim. Lubnauer zapowiadała, że wybory do władz klubu zostaną przeprowadzone podczas pierwszego posiedzenia Sejmu w nowym roku.

Lubnauer wielokrotnie mówiła, że chce, aby na stanowisku przewodniczącej klubu zastąpiła ją Gasiuk-Pihowicz.

Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru we wtorek w TVN24 powiedział, że poseł Jerzy Meysztowicz byłby lepszym kandydatem na stanowisko szefa klubu parlamentarnego, niż Kamila Gasiuk-Pihowicz. Pytany, czy zamierza zgłosić kandydaturę Meysztowicza odpowiedział, że "rozważa taki wariant". Dopytywany, czy to jego własna inicjatywa, czy prowadzi na ten temat rozmowy odpowiedział, że takich spraw "nie rozważa się samemu".

Lubnauer pytana o słowa Petru, podkreśliła, że nie jest tajemnicą, iż jej kandydatką na przewodniczącą klubu jest Gasiuk-Pihowicz."Postaram się przekonać wszystkich posłów Nowoczesnej do tego, żeby ją wybrali" - powiedziała szefowa partii.

"Uważam, że to jest dobra kandydatura, że jest to osoba bardzo dobrze postrzegana również społecznie, ma dużą chęć działania i dobrze się realizuje w Sejmie - to najlepsza kandydatura" - przekonywała Lubnauer.

Lubnauer zauważyła również, że to w wyniku jej decyzji Meysztowicz został wiceprzewodniczącym partii i - jak zaznaczyła - bardzo ceni go jako współpracownika.

Meysztowicz przyznał, że taka propozycja pojawiła się ze strony Petru. "W tej chwili nie rozważałem jednak takiej możliwości, choć miło mi, że Ryszard Petru tak to ocenia" - powiedział. Jak dodał rozmawiał na ten temat z Petru, jednak - jak zastrzegł - "bez żadnej konkluzji".

Kamila Gasiuk-Pihowicz, Jerzy Meysztowicz, Witold Zembaczyński oraz szef regionu dolnośląskiego partii Tadeusz Grabarek zostali wyznaczeni we wtorek przez szefową Nowoczesnej Katarzynę Lubnauer na wiceprzewodniczących partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA