REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: Ryszard Petru ma miejsce w zarządzie Nowoczesnej

  • Autor: PAP/AT
  • 15 grudnia 2017 10:50
Katarzyna Lubnauer: Ryszard Petru ma miejsce w zarządzie Nowoczesnej Ryszard Petru (fot.twitter.com/Nowoczesna)

Niejednokrotnie deklarowałam, że Ryszard Petru jeśli zechce ma swoje miejsce w zarządzie - powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Lubnauer na konwencji 25 listopada w wyborach na przewodniczącego Nowoczesnej pokonała Ryszard Petru - dotychczasowego lidera i założyciela formacji.

W sobotę Rada Krajowa Nowoczesnej będzie wybierać zarząd partii.

Lubnauer, pytana w TVP 1 o to, czy we władzach formacji jest miejsce dla Petru, odpowiedziała: "niejednokrotnie deklarowałam, że Ryszard Petru ma swoje miejsce w zarządzie, jeśli zechce".

Przewodnicząca zaznaczyła, że wszelkie decyzje zostaną podjęte w głosowaniu, ale ujawniła, komu udzieli poparcia. "Kamili Gasiuk-Pihowicz, z którą zawarłam pewien sojusz strategiczny na wybory; Adamowi Szłapce, który był dotychczas sekretarzem i uważam, że był dobrym sekretarzem, oraz Mirosławowi Pampuchowi, który był dobrym skarbnikiem i uważam, że powinien nim pozostać" - wyliczyła Lubnauer.

Czytaj też: Petru będzie miał nową funkcję w Nowoczesnej

Liderka Nowoczesnej nie odpowiedziała na pytanie, czy udzieli także poparcia Pawłowi Rabiejowi, który obecnie jest członkiem zarządu partii oraz wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na wiceprezydenta Warszawy. Pytana, czy Rabiej pozostanie w zarządzie, odparła: "Trudno mi powiedzieć, to nie ja decyduję".

"Trzem osobom zdeklarowałam (swoje poparcie)" - powtórzyła i dodała, że "pozostałe osoby będą kandydować tak jak wszyscy", a ona "zobaczy, jakie poparcie dadzą im członkowie Rady Krajowej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA