REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: W najbliższym czasie spotkam się z liderami wszystkich partii opozycyjnych

  • Autor: PAP/JS
  • 28 listopada 2017 17:30
Katarzyna Lubnauer: W najbliższym czasie spotkam się z liderami wszystkich partii opozycyjnych Lubnauer zapowiedziała, że w ciągu najbliższych trzech tygodni Nowoczesna powoła nowy zarząd, który będzie miał mandat do podejmowania zobowiązań w imieniu partii. (fot. twitter/Nowoczesna)

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zapowiedziała, że w najbliższym czasie spotka się z liderami wszystkich partii opozycyjnych; w czwartek (30 listopada) będzie rozmawiać z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, a w przyszłym tygodniu z liderem PO Grzegorzem Schetyną.

Rozmowy mają dotyczyć m.in. wyborów samorządowych.

"W najbliższym czasie spotykam się z liderami wszystkich partii opozycyjnych. Musimy rozmawiać o wyborach samorządowych. Planuję spotkanie z @SchetynadlaPO z @Platforma_org. Już w czwartek spotkam się z @KosiniakKamysz z @nowePSL. Potrzebujemy silnej opozycji" - napisała Lubnauer we wtorek na Tweetterze.

Poinformowała, że rozmawiała już telefonicznie z Grzegorzem Schetyną i szefem ludowców. "Teraz powoli czas na spotkania" - podkreśliła.

Lubnauer zapowiedziała, że w ciągu najbliższych trzech tygodni Nowoczesna powoła nowy zarząd, który będzie miał mandat do podejmowania zobowiązań w imieniu partii.

W ubiegłym tygodniu Schetyna i ówczesny lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformowali, że poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem obu partii na prezydenta stolicy; w przypadku zwycięstwa wyborczego Trzaskowskiego, polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej ma zostać wiceprezydentem Warszawy.

W sobotę Lubnauer, która tego dnia została wybrana na nową szefową Nowoczesnej, mówiła w TVN24, że na razie nie ma porozumienia między Nowoczesną a PO ws. kandydata na prezydenta Warszawy. Dodała, że obie partie muszą jeszcze raz po partnersku poukładać układankę związaną z wyborami samorządowymi. W poniedziałek powtórzyła, że wciąż nie zna szczegółów porozumienia Petru i Schetyny. W jej ocenie, jeśli opozycja chce zbudować stabilną koalicję dla całej Polski, to musi ponownie rozmawiać.

Do tych słów w poniedziałek odniósł się Schetyna na konferencji prasowej we Wrocławiu. "Zawsze mówimy, że w takich sytuacjach pacta sunt servanda (umów należy dotrzymywać). Powinniśmy zrobić wszystko, żeby to, co udało się zrobić w Warszawie było kontynuowane" - oświadczył lider PO. Wyraził nadzieję, iż "pierwszy krok" w zjednoczeniu opozycji będzie kontynuowany przez nową przewodniczącą Nowoczesne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA