REKLAMA

Katastrofa smoleńska, Bochenek: Politycy PO mówili nieprawdę ws. ekshumacji

  • Autor: PAP/AT
  • 31 maja 2017 12:06
Katastrofa smoleńska, Bochenek: Politycy PO mówili nieprawdę ws. ekshumacji Politycy PO powinni przeprosić wszystkich - powiedział rzecznik rządu (Rafał Bochenek, fot.premier.gov.pl)

Okazuje się, że to co mówili politycy PO ws. ekshumacji przez tak długi czas było nieprawdą. Przede wszystkim powinni przeprosić wszystkich i najlepiej byłoby, gdyby już więcej nie zabierali głosu w tej sprawie - powiedział w Sejmie rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"Dzisiaj okazuje się, że to co mówili politycy PO przez tak długi czas było nieprawdą. Przede wszystkim powinni przeprosić wszystkich i najlepiej byłoby, gdyby już więcej nie zabierali głosu w tej sprawie i pozwolili spokojnie prokuraturze w tej sprawie pracować" - podkreślił na konferencji Bochenek.

Czytaj też: Nieprawidłowościach w związku z ekshumacjami pokazują skalę bylejakości

Dodał, że Trybunał Stanu jest instytucją, która może podjąć określone działania w stosunku do określonych polityków w określonych warunkach.

Czytaj też: Trybunał Stanu dla Ewy Kopacz i Donalda Tuska?

Rzecznik rządu przypomniał wypowiedzi byłego premiera, obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który - jak zauważył - wprost mówił, że "bierze pełną polityczną odpowiedzialność za to, co działo się w Smoleńsku". "Natomiast to, czy rzeczywiście do takiej odpowiedzialności politycznej zostanie pociągnięty, to już zależy tylko i wyłącznie od parlamentu" - zaznaczył Bochenek.

Pytany o przesłuchanie byłej premier i minister zdrowia Ewy Kopacz odparł: "Ja nie widzę niczego nadzwyczajnego w tym, że politycy PO są wzywani do prokuratury, albo do jakiś innych organów państwowych".

"Pragnę zwrócić tylko uwagę, że politycy PiS przez lata, zwłaszcza wtedy, kiedy rządziła Platforma Obywatelska, byli wzywani przed prokuraturę i musieli zeznawać. Do dziś dnia toczą się postępowania i nikt z tego nie robi jakiegoś nadzwyczajnego wydarzenia. Każdy jest równy wobec prawa i każdy powinien na takie wezwanie prokuratury się zjawić" - dodał Bochenek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zoolog 2017-05-31 12:56:42
    Następna odsłona tragikomedii odgrzewanej przez PIS w nieskończoność dla podtrzymania mitu smoleńskiego i podbijania procentów w sondażach. Od początku było wiadomo że dopasowanie każdej najdrobniejszej części ciała nie będzie możliwe po takim wypadku bo trzeba by do tego zatrudnić laboratoria genetyczne na całym świecie. Jest tajemnicą Poliszynela że przy dużych wypadkach tak właśnie jest. Ważne że wszyscy spoczęli w pokoju na uświęconej ziemi. PIS o tym doskonale wiedziało i nie patrząc na opinie rodzin rozgrzebują groby. Hieny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA