REKLAMA

Katastrofa Smoleńska, ekshumacje: Szczątki pięciu ofiar w jednej trumnie

  • Autor: PAP/AT
  • 30 maja 2017 11:09
Katastrofa Smoleńska, ekshumacje: Szczątki pięciu ofiar w jednej trumnie Ciało gen. Włodzimierza Potasińskiego zostało pochowane wraz ze szczątkami czterech innych ofiar (fot.Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

W trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego śledczy odnaleźli szczątki jego i czterech innych ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jak poinformował "Fakt", powołując się na informację od córki generała ciało gen. Włodzimierza Potasińskiego, który w chwili katastrofy smoleńskiej był dowódcą Wojsk Specjalnych, zostało pochowane wraz ze szczątkami czterech innych ofiar.

Informację potwierdziła gazecie córka generała.

Według "Faktu" to kolejny taki przypadek; wcześniej ujawniono, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego - dowódcy operacyjnego Sił Zbrojnych - odnaleziono fragmenty ciał ośmiu ofiar katastrofy smoleńskiej.

Podobnie, zaznacza "Fakt", było z ciałem gen. Potasińskiego, określanego tam jako legenda polskich misji wojskowych w Iraku i Afganistanie.

Gazeta przypomina, że również podczas innych ekshumacji w trumnach ujawniono fragmenty ciał innych osób. W dwóch przypadkach doszło do zamiany ciał.

Od listopada 2016 r. prokuratorzy przeprowadzili już 17 ekshumacji. Do końca tego roku prokuratura planuje ekshumować i przeprowadzić dokładne badania kolejnych 46 ciał ofiar. W 2018 r. do czerwca ma być wydobytych i sprawdzonych jeszcze 26 trumien.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Snake 2017-05-30 14:23:32
    WSTYD Od lat 60-tych odnotowano ponad 150 katastrof lotniczych w których zginęło ponad 100 osób. Odnotowano 17 katastrof z politykami na pokładzie. W żadnym przypadku nie było takich cyrków. W 1988 roku nad Szkocja na skutek zamachu w Boeningu zginęło 270 osób i ciała były rozrzucone na znacznie większym obszarze i NIE BYŁO TAKICH CYRKÓW wszystkie ciała były traktowane z poszanowaniem a nie ładowane łopatą. 4 ciała pomylone obok ciał 2 generałów w jednym 4 obce szczątki w drugim 7 obcych szczątków. Na 26 ekshumacji "pomyłka" dotyczy szczątków 15 osób. Dobrze Kukiz mówi to co teraz robią rządzący wy robiliście prze 8 lat w białych rękawiczkach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA