REKLAMA

Katastrofa smoleńska, Stanisław Karczewski: Ewa Kopacz powinna wycofać się z polityki

 • Autor: PAP/AT
 • 06 czerwca 2017 10:42
Katastrofa smoleńska, Stanisław Karczewski: Ewa Kopacz powinna wycofać się z polityki Decydując się na wyjazd do Moskwy, Kopacz chciała na tym zyskać kapitał polityczny - powiedziałKarczewski (Ewa Kopacz, fot.facebook.com/KopaczEwa)

Pani Ewa Kopacz, po tym, co widzimy, co się dzieje, powinna powiedzieć "przepraszam" i wycofać się z polityki - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS). Ocenił, że Kopacz chciała zbić kapitał polityczny na wyjeździe do Moskwy.

• Pani Ewa Kopacz powinna powiedzieć przepraszam i wycofać się z polityki - powiedział Karczewski.

• Była najwyższym przedstawicielem władz polskich, który udał się do Moskwy, reprezentowała tak naprawdę rząd - dodał.

• Ocenił, że decydując się na wyjazd do Moskwy, Kopacz chciała na tym zyskać kapitał polityczny.

Karczewski w TVP1 powiedział, że część polityków opozycji, m.in. była premier Ewa Kopacz, którzy protestowali przeciw ekshumacjom, wiedzieli o nieprawidłowościach, jakie miały miejsce po katastrofie. "Pani Ewa Kopacz jest politykiem nierzetelnym, oszukiwała. (...) Pani Ewa Kopacz - po tym, co widzimy, po tym, co się dzieje - tak naprawdę powinna powiedzieć przepraszam i wycofać się z polityki" - powiedział Karczewski.

"Była najwyższym przedstawicielem władz polskich, który udał się do Moskwy, reprezentowała tak naprawdę rząd" - dodał. Ocenił, że decydując się na wyjazd do Moskwy, Kopacz "chciała na tym zyskać kapitał polityczny".

Czytaj też: Sprawa ekshumacji po katastrofie smoleńskiej pogrąży Ewę Kopacz?

"To, co robiła pani Ewa Kopacz, należy podzielić i oddzielić to, co zrobiła dobrze. Ja wiem, że się tymi rodzinami bardzo dobrze zajmowała. Rozmawiałem z wieloma osobami, które jej dziękowały, natomiast nie wszystko, co robiła, było dobre, a niestety był taki element i bardzo duża ilość rzeczy zrobiona bardzo źle przez panią premier" - powiedział. Dopytywany, co Kopacz zrobiła źle, odpowiedział: "kłamała, oszukiwała, wprowadzała ludzi w błąd".

Karczewski był także proszony o komentarz do słów byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który w telewizji Polsat powiedział: "Wszyscy doskonale wiedzieli, że Rosjanie szukali ciał i składali wedle tego, jak im się wydawało, że to pasuje - jeden fragment do drugiego. Tysiące błędów było, tylko o tym wszyscy wiedzieli, ale kiedy Prawu i Sprawiedliwości zależało na uroczystych pogrzebach, to tego nie podnoszono, mimo że doskonale zdawali sobie z tego sprawę".

Karczewski dopytywany, co Kopacz zrobiła źle, odpowiedział: kłamała, oszukiwała, wprowadzała ludzi w błąd (Stanisław Karczewski, fot. stanislawkarczewski.pl)

"Prezydent nie powinien w ten sposób mówić" - komentował marszałek. "Pan Bronisław Komorowski uaktywnił się w tej chwili. Przecież pamiętamy co mówił: państwo zdało egzamin. Ja sam pamiętam, jak mówił to podczas uroczystości 3 Maja, już niecały miesiąc po katastrofie smoleńskiej. On już wtedy wiedział, on wiedział, co się działo, bo w tej chwili się do tego przyznaje, a jednak oszukiwał i wprowadzał Polaków w błąd, bo mówił, że państwo zdało egzamin - państwo zawiodło wtedy tak naprawdę, a na czele tego państwa stał Donald Tusk, Ewa Kopacz, ale również i pan Bronisław Komorowski" - powiedział Karczewski.

Odnosząc się do wypowiedzi byłego prezydenta o tym, że być może najlepszym rozwiązaniem wówczas byłby wspólny grób ofiar katastrofy, Karczewski powiedział: "Myślę, że pan prezydent Bronisław Komorowski wycofa się z tych haniebnych słów. W naszej tradycji jest to, aby dbać i otaczać szacunkiem zwłoki".

Karczewski był także pytany, czy jego zdaniem prokuratura powinna zbadać, czy nie doszło w zbezczeszczenia zwłok. "Myślę, że to dobry pomysł, powinna to zbadać i ten wątek, jestem przekonany, że prokuratura będzie rozpatrywać. (...) Jeśli jest taka wola pani Marty Kaczyńskiej i również rodzin innych osób, to prokuratura powinna się tym zająć" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Hieny dla oceny 2017-06-07 14:43:25
  Do czytelnikportalu: Rozumiem że naczytałeś się o sztucznej mgle, trotylu, pancernej brzozie i bezpośrednich poleceniach z Kremla żeby samolot zwieść z kursu. Moja rada - nie wierz we wszystko co czytasz a jak już czytasz, wybieraj wiarygodne źródła. Od czytania w sposób niekontrolowany internetu i "książek" pana Cenckiewicza jeszcze nikt nie zmądrzał. Raczej odwrotnie.
 • czytelnikportalu 2017-06-07 13:50:33
  Do Hieny dla oceny: Chyba nie wiesz co napisałeś. To PiS powinien być przeproszony przez PO za Zdradę Stanu, jeżeli wiesz co to znaczy. Jak nie wiesz, to przeczytaj w książkach lub w internecie a może zmądrzejesz.
 • Hieny dla oceny 2017-06-06 12:05:26
  To cały PIS powinien wycofać się z polityki za siedmioletnie żerowanie na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA