REKLAMA

Katastrofa smoleńska, Stanisław Karczewski: Ewa Kopacz powinna wycofać się z polityki

 • Autor: PAP/AT
 • 06 czerwca 2017 10:42
Katastrofa smoleńska, Stanisław Karczewski: Ewa Kopacz powinna wycofać się z polityki Decydując się na wyjazd do Moskwy, Kopacz chciała na tym zyskać kapitał polityczny - powiedziałKarczewski (Ewa Kopacz, fot.facebook.com/KopaczEwa)

Pani Ewa Kopacz, po tym, co widzimy, co się dzieje, powinna powiedzieć "przepraszam" i wycofać się z polityki - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS). Ocenił, że Kopacz chciała zbić kapitał polityczny na wyjeździe do Moskwy.

• Pani Ewa Kopacz powinna powiedzieć przepraszam i wycofać się z polityki - powiedział Karczewski.

• Była najwyższym przedstawicielem władz polskich, który udał się do Moskwy, reprezentowała tak naprawdę rząd - dodał.

• Ocenił, że decydując się na wyjazd do Moskwy, Kopacz chciała na tym zyskać kapitał polityczny.

Karczewski w TVP1 powiedział, że część polityków opozycji, m.in. była premier Ewa Kopacz, którzy protestowali przeciw ekshumacjom, wiedzieli o nieprawidłowościach, jakie miały miejsce po katastrofie. "Pani Ewa Kopacz jest politykiem nierzetelnym, oszukiwała. (...) Pani Ewa Kopacz - po tym, co widzimy, po tym, co się dzieje - tak naprawdę powinna powiedzieć przepraszam i wycofać się z polityki" - powiedział Karczewski.

"Była najwyższym przedstawicielem władz polskich, który udał się do Moskwy, reprezentowała tak naprawdę rząd" - dodał. Ocenił, że decydując się na wyjazd do Moskwy, Kopacz "chciała na tym zyskać kapitał polityczny".

Czytaj też: Sprawa ekshumacji po katastrofie smoleńskiej pogrąży Ewę Kopacz?

"To, co robiła pani Ewa Kopacz, należy podzielić i oddzielić to, co zrobiła dobrze. Ja wiem, że się tymi rodzinami bardzo dobrze zajmowała. Rozmawiałem z wieloma osobami, które jej dziękowały, natomiast nie wszystko, co robiła, było dobre, a niestety był taki element i bardzo duża ilość rzeczy zrobiona bardzo źle przez panią premier" - powiedział. Dopytywany, co Kopacz zrobiła źle, odpowiedział: "kłamała, oszukiwała, wprowadzała ludzi w błąd".

Karczewski był także proszony o komentarz do słów byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, który w telewizji Polsat powiedział: "Wszyscy doskonale wiedzieli, że Rosjanie szukali ciał i składali wedle tego, jak im się wydawało, że to pasuje - jeden fragment do drugiego. Tysiące błędów było, tylko o tym wszyscy wiedzieli, ale kiedy Prawu i Sprawiedliwości zależało na uroczystych pogrzebach, to tego nie podnoszono, mimo że doskonale zdawali sobie z tego sprawę".

Karczewski dopytywany, co Kopacz zrobiła źle, odpowiedział: kłamała, oszukiwała, wprowadzała ludzi w błąd (Stanisław Karczewski, fot. stanislawkarczewski.pl)

"Prezydent nie powinien w ten sposób mówić" - komentował marszałek. "Pan Bronisław Komorowski uaktywnił się w tej chwili. Przecież pamiętamy co mówił: państwo zdało egzamin. Ja sam pamiętam, jak mówił to podczas uroczystości 3 Maja, już niecały miesiąc po katastrofie smoleńskiej. On już wtedy wiedział, on wiedział, co się działo, bo w tej chwili się do tego przyznaje, a jednak oszukiwał i wprowadzał Polaków w błąd, bo mówił, że państwo zdało egzamin - państwo zawiodło wtedy tak naprawdę, a na czele tego państwa stał Donald Tusk, Ewa Kopacz, ale również i pan Bronisław Komorowski" - powiedział Karczewski.

Odnosząc się do wypowiedzi byłego prezydenta o tym, że być może najlepszym rozwiązaniem wówczas byłby wspólny grób ofiar katastrofy, Karczewski powiedział: "Myślę, że pan prezydent Bronisław Komorowski wycofa się z tych haniebnych słów. W naszej tradycji jest to, aby dbać i otaczać szacunkiem zwłoki".

Karczewski był także pytany, czy jego zdaniem prokuratura powinna zbadać, czy nie doszło w zbezczeszczenia zwłok. "Myślę, że to dobry pomysł, powinna to zbadać i ten wątek, jestem przekonany, że prokuratura będzie rozpatrywać. (...) Jeśli jest taka wola pani Marty Kaczyńskiej i również rodzin innych osób, to prokuratura powinna się tym zająć" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Hieny dla oceny 2017-06-07 14:43:25
  Do czytelnikportalu: Rozumiem że naczytałeś się o sztucznej mgle, trotylu, pancernej brzozie i bezpośrednich poleceniach z Kremla żeby samolot zwieść z kursu. Moja rada - nie wierz we wszystko co czytasz a jak już czytasz, wybieraj wiarygodne źródła. Od czytania w sposób niekontrolowany internetu i "książek" pana Cenckiewicza jeszcze nikt nie zmądrzał. Raczej odwrotnie.
 • czytelnikportalu 2017-06-07 13:50:33
  Do Hieny dla oceny: Chyba nie wiesz co napisałeś. To PiS powinien być przeproszony przez PO za Zdradę Stanu, jeżeli wiesz co to znaczy. Jak nie wiesz, to przeczytaj w książkach lub w internecie a może zmądrzejesz.
 • Hieny dla oceny 2017-06-06 12:05:26
  To cały PIS powinien wycofać się z polityki za siedmioletnie żerowanie na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA