REKLAMA

Katowice, wyniki wyborów: Monika Rosa, "wnuczka górnika" zasiądzie w sejmie

  • Autor: AT
  • 26 października 2015 19:58
Katowice, wyniki wyborów: Monika Rosa, "wnuczka górnika" zasiądzie w sejmie Monika Rosa była "reklamowana" przez Ryszarda Petru jako "wnuczka górnika" (fot.facebook.com/RosaMonikaAnna)

Monika Rosa, liderka listy Nowoczesnej w okręgu katowickim, dostała się do Sejmu.

Wszystko wskazuje na to, że Rosa, katowicka "jedynka", zajmie w sejmie jedno z dwudziestu dwóch miejsc wywalczonych przez partię w wyborach.

– Cieszymy się, że przynajmniej jednej liberalnej partii udało się dostać do Sejmu. Mamy nadzieję, że uda się nam porozumieć w najważniejszych dla Polski sprawach. Teraz najważniejsze będzie to, żeby wprowadzić ustawy, które wprowadzą wolność gospodarczą. Będziemy starali się stworzyć takie ustawy, które ułatwią życie Polakom, usprawnią działanie instytucji państwowych i znajdą poparcie innych partii – powiedziała w Onet.pl

Rosa była "reklamowana" przez Ryszarda Petru w ostatnich dniach kampanii na Śląsku jako "wnuczka górnika".

Monika Rosa jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, Wydziału Nauk Społecznych. To działaczka społeczna. Od 2005 roku związana ze stowarzyszeniem Młode Centrum, następnie Projekt:Polska. Kierowała działaniami stowarzyszenia na Śląsku.

Pracowała jako reporterka radiowa. Była redaktorem naczelnym gazety studenckiej. Współtworzyła pismo Liberte! W 2010 roku rozpoczęła pracę w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – docelowo jako zastępca dyrektora w gabinecie prezydenta RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA