REKLAMA

Kelner z afery podsłuchowej powiedział za dużo? CBŚ zawiadamia prokuraturę

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 31 marca 2016 13:00
Kelner z afery podsłuchowej powiedział za dużo? CBŚ zawiadamia prokuraturę Chodzi o oskarżenie policji o groźby podczas przesłuchań i wymuszanie zeznań przez funkcjonariuszy. (fot. Maciej Chojnacki/flickr.com/CC BY 2.0)

• Kelner z restauracji "Sowa i przyjaciele" udzielił radiowego wywiadu, w którym przyznał, że świadomie nagrywał polityków i nie czuje żalu z tego powodu.
• Oskarżył policję o groźby podczas przesłuchań i wymuszanie zeznań przez funkcjonariuszy.
• Teraz sprawą zajmie się prokuratura.


W czwartek (31 marca) w RMF FM swoją wersję wydarzeń, które zakończyły karierę polityczną prominentnych polityków PO i PSL przedstawił Konrad Lassota, kelner oskarżony o nagranie i upublicznienie rozmów liderów PO i PSL, ministrów w restauracji "Sowa i przyjaciele".

Wywiad okazał się dla niego dość niefortunny. Jak informuje RMF FM, CBŚ złożyło zawiadomienie do prokuratury, w sprawie słów, jakie padły podczas rozmowy. Chodzi o oskarżenie policji o groźby podczas przesłuchań i wymuszanie zeznań przez funkcjonariuszy.

- W związku z nieprawdziwymi informacjami, które przekazał dzisiaj Konrad Lassota, informujemy, że kierownictwo CBŚP składa zawiadomienie do prokuratury o pomówienie funkcjonariuszy, dotyczące nakłaniania do składania fałszywych zeznań, jak również kierowania gróźb przez policjantów - cytuje Agnieszkę Hamelusz z CBŚP RMF FM.

Według niej, mężczyzna zgłosił się dobrowolnie do organów ścigania. Miał - na własną prośbę - przyznaną policyjną ochronę, bowiem obawiał się o własne życie ze względu na charakter sprawy, w której składał wyjaśnienia.

- Również na własną prośbę z tej ochrony po 11 dniach zrezygnował. Podczas licznych czynności procesowych, w których uczestniczył - przede wszystkim były to czynności w prokuraturze - nigdy nie poinformował organów ścigania o rzekomym zastraszaniu go przez policjantów z CBŚP, jak również nakłanianiu go do składania określonych wyjaśnień - mówi Hamelusz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA