REKLAMA

Kempa: Kaczyński konstruktorem powodzenia, którego nie osiągnął żaden przywódca polityczny po 1989 roku

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 20 kwietnia 2016 23:09
Kempa: Kaczyński konstruktorem powodzenia, którego nie osiągnął żaden przywódca polityczny po 1989 roku Beata Kempa powiedziała, że ma żal do opozycji (fot. facebook/Beata Kempa)

- Prezes jest absolutnie konstruktorem powodzenia, którego nie osiągnął żaden przywódca polityczny po 1989 roku - mówiła w programie "Kropka nad i" w TVN24 Beata Kempa, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Beata Kempa komentowała słowa, jakie wypowiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "wSieci". Wezwał w nim rząd do mobilizacji, a powołanie premier Beaty Szydło nazwał "eksperymentem".

- Myślę, że pan prezes Jarosław Kaczyński słusznie mówi o tym, żeby jeszcze mocniej ruszyć do przodu. Musi być zdecydowanie bardziej zorganizowana praca rządu wewnątrz resortów - mówiła.

Jak powiedziała, zdaje sobie sprawę z tego, że rząd będzie podlegać ocenie.

 - Będziemy podlegać ocenie wyborców, ale i gremiów partyjnych, także prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes jest absolutnie konstruktorem powodzenia, którego nie osiągnął żaden przywódca polityczny po 1989 roku - powiedziała.

Dodała, że wszyscy członkowie rządu mają dużo pokory. - Nikt się nie przyspawał do foteli ministerialnych, jeżeli ocena będzie surowa, trzeba się będzie z nią pogodzić i fotel opuścić, to oczywiste - mówiła.

Odniosła się także do zaproszenia przez Hannę Gronkiewicz-Waltz wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa na Paradę Schumana i Koncert Europejski, które odbędą się 7 maja w stolicy.

- To jest inicjatywa Hanny Gronkiewicz-Waltz, nam nic do tego. Mam tylko pretensję do opozycji, której immanentną częścią jest również Hanna Gronkiewicz-Waltz, że wywołuje różnego rodzaju awantury na forum gremiów Unii Europejskiej. To jest wielki skandal. Myślę, że z tym się wielu Polaków nie zgadza - powiedziała.

Jak dodała, lepiej byłoby, gdyby PO zaczęło funkcjonować jako opozycja konstruktywna.

- Mam absolutny żal do obecnej opozycji, że nie potrafi nic poza awanturami, krzykiem i wywlekaniem sporów na forum Unii Europejskiej - mówiła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA