REKLAMA

Kempa o audycie w KPRM: Finanse kancelarii budzą wątpliwości

  • Autor: PAP/JS
  • 02 marca 2016 21:00
Kempa o audycie w KPRM: Finanse kancelarii budzą wątpliwości Beata Kempa poinformowała, że w kancelarii trwa także kontrola NIK (fot. facebook/Beata Kempa)

• Finanse KPRM i podległych jej organów z okresu poprzedniego rządu budzą wątpliwości - powiedziała szefowa kancelarii premiera Beata Kempa, pytana o audyt w KPRM.
• Poinformowała, że w kancelarii trwa także kontrola NIK.

"Kwestie, do których doszliśmy dotyczące finansowania, generalnie finansów kancelarii, a także organów, które są podległe kancelarii - myślę o centrum usług wspólnych - są w mojej ocenie delikatnie mówiąc - nie chcę używać słowa porażające - ale takie, które budzą moje bardzo poważne wątpliwości" - powiedziała Beata Kempa w TVN24.

Dodała, że należy zbadać, czy środki finansowe były "wydawane zgodnie z prawem, czy też nie".

Zdaniem Kempy "bardzo duże wątpliwości" budzi kwestia wydatków np. komisji Laska. Maciej Lasek kierował powołanym w KPRM zespołem zajmujący się wyjaśnianiem opinii publicznej przyczyn katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Zakończył działalność w październiku zeszłego roku.

"Uważam, że to były zbyt duże wydatki, jak na uzasadnianie (...) woli pewnych decydentów, czy ich poglądu na temat katastrofy smoleńskiej" - powiedziała Kempa.

Poinformowała, że w kancelarii trwa także kontrola NIK. "To jest ważny element, który odpowie mi na wiele pytań" - dodała Kempa.

Kempa zapowiedziała, że wnioski z audytu zostaną przedstawione na zwołanej w tej sprawie konferencji prasowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA