REKLAMA

Kempa: Opozycja chciała zablokować najważniejsze ustawy

  • Autor: PAP/JS
  • 27 grudnia 2016 21:22
Kempa: Opozycja chciała zablokować najważniejsze ustawy Beata Kempa (fot. facebook/Beata Kempa)

Mieliśmy do czynienia z puczem; posłom opozycji chodziło o zablokowanie najważniejszych ustaw, a potem pokazanie, że obecna władza sobie nie radzi i nie potrafi nawet przyjąć budżetu - mówi szefowa KPRM Beata Kempa odnosząc się do wydarzeń z 16 grudnia w Sejmie.

Kempa w TVP Info była pytana o słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który oceniają w wywiadzie dla tygodnika "wSieci" wydarzenia w Sejmie uznał, że była to próba puczu.

"Tak naprawdę to mieliśmy do czynienia z puczem, co zresztą dzisiaj już możemy w spokojny sposób oceniać. Próbowano zablokować uchwalenie ustawy budżetowej, ale przede wszystkim ustawy, która jest sprawiedliwością dziejową, myślę tutaj o obniżeniu emerytur, zabraniu niesłusznie nadanych przywilejów tym, którzy walczyli z demokratyczną opozycją, tym którzy przysłużyli się do tego, że wiele osób cierpiało tylko dlatego, że chciało wolnej Polski" - podkreśliła wieczorem w TVP Info szefowa kancelarii premiera

Według niej opozycji chodziło o "zablokowanie najważniejszych ustaw, a potem pokazanie, że obecna władza sobie nie radzi i nie potrafi nawet przyjąć budżetu".

Na pytanie, co PiS zrobi, jeśli posłowie opozycji, którzy protestują na sali plenarnej, nie opuszczą tego miejsca do 11 stycznia, kiedy ma rozpocząć się kolejne posiedzenie Sejmu, Kempa odpowiedziała: "To mamy inne sale, gdzie możemy się zbierać".

Szefowa kancelarii wyraziła nadzieję, że w Polsce opozycja będzie konstruktywna. "Na razie chcą Polski, w której ma być chaos, destrukcja, awantury, hałas, ciągłe protesty" - oceniła.

"Oni są rozbici po wyborach, nie uznają wyników wyborów, demokratycznych wyborów. To kartka wyborcza, kierowana ręką wyborcy, zdecydowała o realizacji takiego, a nie innego programu, programu prorodzinnego. Czyli co? Oni są przeciwko 500 plus, przeciwko Mieszkaniu Plus, darmowym lekom dla seniorów? Rozumiem, że są przeciwko podwyżkom dla policjantów, przeciwko podwyżkom płacy minimalnej" - wyliczała Kempa.

Według niej protest opozycji trwa, bo jest taka "wewnętrzna gra o przywództwo", o to, kto jest ważniejszy, czy Nowoczesna czy szef PO Grzegorz Schetyna, czy inne osoby w jego otoczeniu. "Opozycja ma wewnętrzny, bardzo duży problem, naprzód ze sformułowaniem swojego przesłania, programu wyborczego, jakiej rzeczywiście chce Polski. Dwa: ma też problem z funkcjonowaniem" - zauwazyła minister.

Kempa zapewniła jednocześnie, że działania opozycji nie przeszkodzą w realizacji zapowiedzi rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • rtyw 2016-12-28 06:52:50
    KOD ma wielu ubeków w swoich szeregach, bo byli działacze Solidarności min. Wałęsa TW-Bolek, Frasyniuk, itd. chcą bronić ich przywilejów (nie tylko wysokich emerytur). Dziwne bo przecież w komunie ludzie walczący o wolność ginęli z ich rąk. Kompromitacja.
  • 389 2016-12-27 22:52:38
    KOD = Komitet Dbrony Demokracji ( Ludowych ze zwiazkiem radzieckim na czele )REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA